Készülődés a rajtra
Révész Attila elmondta a szerdai találkozó után legfontosabb, hogy frissüljön a csapat. A szombati meccs után beáll a bajnoki ritmus.
Révész Attilát a Kispesten látottakról kérdeztük.
- Hogyan értékeled a Kispesten teljesítményt?
- Az első félidőben játszott a Honvéd az első csapatával. Ekkor sajnos nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit vártunk. Ebben több dolog is közre játszott. Látszott, hogy több játékosunkon most éreztette legjobban a hatását a kemény munka. A másik ok, hogy a taktikánkkal az Újpest elleni meccsre készültünk, ami most a 4-4-2-öt játszó Kispest ellen nem volt olyan hatásos, de kíváncsi voltam a játékosok mit tudnak megvalósítani az elképzelésünkből. Az is szerepet játszott a tegnapi játékban, hogy csatár poszton és bal oldalon is kipróbáltunk egy-egy új játékost. Fabinho ügyes, de erőnlétben nagyon távol van a mieinktől. Ilics még kap lehetőséget szombaton, mert bal oldali játékosra szükségünk lenne. Mindezek ellenére mezőnyben az első negyvenöt percben sem fociztunk rosszul. A második félidőben a Honvéd „sort” cserélt, de a másik „soruk” is erős. Ekkor már tudtuk irányítani a játékot, de a lehetőségeket az utolsó lépéseknél elrontottuk. Aztán egy védelmi hibából – szélen Perényi hibázott, és a kapu előterében Illyés Daniról pont Zsolnai elé pattant a labda- kaptunk még egy gólt. Annak ellenére, hogy a Honvéd majd az egész csapatot cserélte, jól bírtuk a második játékrészt. Ekkor már Belényesi volt elől, és mögötte Lippai. A sérülések miatt elképzelhető, hogy Belényesi ezen a poszton szerepelhet Újpesten, szélen és elől is jól teljesített szerdán. Most egyébként valóban nem az eredmény volt a legfontosabb., a felkészülést jól szolgálta a meccs. Bízom abban, hogy szombaton már sokkal frissebb lesz a csapat.
- A sérültek hogy vannak?
- Dosso a műfüves edzésen nem megfelelő cipőben focizott, ez is okozta, hogy elcsúszott. Amúgy is nagyon kötött izomzatú játékos, és izomhúzódása vagy egy kisebb szakadása van. Most úgy látom, hogy az Újpest ellen még pihenni fog, hogy ne kockáztassunk. Apostunak egy edzésen történt ütközés óta fáj a talpcsontja, de neki erőnlétben is fejlődnie kell.
Cladio Cornaci nem tudott úgy teljesíteni, mint vártuk, kiderült a hasfalánál vannak fájdalmai, az orvos szerint gerincproblémái vannak, ez okozhatja a gondot.
Ramos már gyakorlatilag harcra kész, és Iván is meggyógyult. A tesztek szerint Zaleh minden erőnléti gyakorlatot 15 százalékkal jobban teljesít, mint az utána következő játékos. A sérülését is az okozhatta, hogy nem kímélte magát egy hosszú becsúszásnál. Várhatóan a kezdésre ő is egészséges lesz. Előfordulhat, hogy a táplálkozásra sem ügyel eléggé, most erre is figyelmeztettük őt.
A felkészülés végén vérvizsgálaton is részt vettek a játékosok, ebből többek közt a táplálkozási hiányosságokra is fény derülhet, de az egészségi állapotuk is ellenőrizhető. A terheléses vizsgálatok eredményei alapján a munka mennyiséget egyénenként is változtatjuk az edzések során. Igyekszünk minél több orvosi és fizioterápiás segítséget is alkalmazni a gyakorlatban, hogy sikeres legyen a szereplésünk. György Roland erőnléti edző segítségével más sportágak felkészülési tapasztalatait is hasznosítani szeretnénk.
- Hogyan értékeled a Kispesten teljesítményt?
- Az első félidőben játszott a Honvéd az első csapatával. Ekkor sajnos nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit vártunk. Ebben több dolog is közre játszott. Látszott, hogy több játékosunkon most éreztette legjobban a hatását a kemény munka. A másik ok, hogy a taktikánkkal az Újpest elleni meccsre készültünk, ami most a 4-4-2-öt játszó Kispest ellen nem volt olyan hatásos, de kíváncsi voltam a játékosok mit tudnak megvalósítani az elképzelésünkből. Az is szerepet játszott a tegnapi játékban, hogy csatár poszton és bal oldalon is kipróbáltunk egy-egy új játékost. Fabinho ügyes, de erőnlétben nagyon távol van a mieinktől. Ilics még kap lehetőséget szombaton, mert bal oldali játékosra szükségünk lenne. Mindezek ellenére mezőnyben az első negyvenöt percben sem fociztunk rosszul. A második félidőben a Honvéd „sort” cserélt, de a másik „soruk” is erős. Ekkor már tudtuk irányítani a játékot, de a lehetőségeket az utolsó lépéseknél elrontottuk. Aztán egy védelmi hibából – szélen Perényi hibázott, és a kapu előterében Illyés Daniról pont Zsolnai elé pattant a labda- kaptunk még egy gólt. Annak ellenére, hogy a Honvéd majd az egész csapatot cserélte, jól bírtuk a második játékrészt. Ekkor már Belényesi volt elől, és mögötte Lippai. A sérülések miatt elképzelhető, hogy Belényesi ezen a poszton szerepelhet Újpesten, szélen és elől is jól teljesített szerdán. Most egyébként valóban nem az eredmény volt a legfontosabb., a felkészülést jól szolgálta a meccs. Bízom abban, hogy szombaton már sokkal frissebb lesz a csapat.
- A sérültek hogy vannak?
- Dosso a műfüves edzésen nem megfelelő cipőben focizott, ez is okozta, hogy elcsúszott. Amúgy is nagyon kötött izomzatú játékos, és izomhúzódása vagy egy kisebb szakadása van. Most úgy látom, hogy az Újpest ellen még pihenni fog, hogy ne kockáztassunk. Apostunak egy edzésen történt ütközés óta fáj a talpcsontja, de neki erőnlétben is fejlődnie kell.
Cladio Cornaci nem tudott úgy teljesíteni, mint vártuk, kiderült a hasfalánál vannak fájdalmai, az orvos szerint gerincproblémái vannak, ez okozhatja a gondot.
Ramos már gyakorlatilag harcra kész, és Iván is meggyógyult. A tesztek szerint Zaleh minden erőnléti gyakorlatot 15 százalékkal jobban teljesít, mint az utána következő játékos. A sérülését is az okozhatta, hogy nem kímélte magát egy hosszú becsúszásnál. Várhatóan a kezdésre ő is egészséges lesz. Előfordulhat, hogy a táplálkozásra sem ügyel eléggé, most erre is figyelmeztettük őt.
A felkészülés végén vérvizsgálaton is részt vettek a játékosok, ebből többek közt a táplálkozási hiányosságokra is fény derülhet, de az egészségi állapotuk is ellenőrizhető. A terheléses vizsgálatok eredményei alapján a munka mennyiséget egyénenként is változtatjuk az edzések során. Igyekszünk minél több orvosi és fizioterápiás segítséget is alkalmazni a gyakorlatban, hogy sikeres legyen a szereplésünk. György Roland erőnléti edző segítségével más sportágak felkészülési tapasztalatait is hasznosítani szeretnénk.