Két fagyi egy kapuskesztyűbe kerül

Kedden két edzése is volt a Szparinak, délután a mai kezdőben szereplők hamarabb végeztek, míg a többiek túlóráztak.
Kedden délelőtt és délután is gyakorolt a csapatunk. A délutáni tréningen Révész Attila és Brekk János keményen meghajtotta a játékosainkat. A hibázók általában fekvőtámaszokkal vezekeltek. George a két érintős játékban gyakran került ebbe a helyzetbe, bár értetlenkedve, de nagyon gyakorlottan végezte a „penitenciát”. Közben a húzódással bajlódó Zabos Attila rótta szorgalmasan a köröket a pályán körül, míg a teljes pihenőre ítélt Bagoly Gabi a kispadról irányította középpályásunk futóedzését. A mai kezdő tizenegy másfél óra után befejezhette a gyakorlást. Brekk János tartott nekik eligazítást a meccs legfontosabb tudnivalóiról.

Révész Attila a többieket túlóráztatta, a távoli lövéseket gyakorolták. A gyakorlatnak menedzserünk is aktív részese volt, kemény, lőtt passzait kellett kapásból belőni. Mint a Szpari edzésein a legtöbb részfeladat, ez is „élesben” ment, utána győztest hirdettek. A végső nyertes a távoli lövések kategóriában ezúttal Hegedüs Tibi lett.

Már két óra is eltelt a kezdéstől, de néhányan még mindig szorgalmasan tornáztatták kapusainkat. Erdélyi Miki, különösen sokat dolgozott a kapuban, a szpari.hu-nak el is mondta miért: "Hosszú idő után újra tétmeccsen is védhetek, örülök a lehetőségnek és bizonyítani akarom, hogy velem is kell számolni."

A végére hárman maradtak gyakorolni: Moldovan Tibi, Révész Attila és Filip Lazareanu. Büntetőrúgásban versenyzett a csatárunk és a menedzser. Az első öt lövést Tibi küldte kapura, és mind betalált. Révész Attila elégedetlenségének adott hangot, összebeszélést sejtett, de az ő tizenegyeseit sem tudta hárítani Filip. ( A teljesítményével elégedetlen kapusunkról a két sorozat közben az is kiderült, hogy egyre többet tud magyarul.) A következő sorozatban Révész Attila nehezített a gyakorlaton, mindketten előre elárulták – a szpari.hu krónikásának-, hogy melyik oldalra fogják lőni a következő büntetőt. Az első négy tizenegyesből a versengő felek rendre betaláltak. Csak Filip bosszankodott, mert ő nem tudta, hogy a lövések előtt mit suttognak a tizenegyes rúgók. Moldovan készségesen elárulta neki, és ez lett a veszte. Az utolsó rúgásoknál Filip már nagyon fülelt, és meghallotta, hogy jobbra kell mennie Moldovan tizenegyesénél, így hárította is a lövést. Nyert a menedzser.

Az utolsó verseny már tétre ment, mindenki rúgott büntetőket, Filip is, a vesztesek fagylaltot és üdítőt fizettek a győztesnek. Filip lövéseit Révész Attila próbálta hárítani, de nem nagy sikerrel. Ennek okát abban találta meg, hogy kesztyű nélkül védett. Filip készségesen kölcsön adta a kapu mellé kikészített „meccskesztyűjét”. Mivel Lazareanu és Moldovan egyszer kapufát talált, így a hibátlan menedzserünk nyert. Filip az öltözőbe menet mondta el Révész Attilának, hogy kapuskesztyűit senki sem használhatja. Ha valamelyiket már más is felhúzta a kezére, akkor ő már nem véd abban. „Ez a bogara Filipnek”- tolmácsolt készségesen Moldovan a menedzserünknek.

Így Filip és Tibor egy-egy fagyit és üdítőt fizettek az edzés után a főnöküknek, míg menedzserünk ma délelőtt új kesztyűt vásárolhat a kapusunknak. Utólag azt is elárulhatjuk, hogy Révész Attilának a kesztyűben sem ment jobban a védés mint anélkül, ha csak a kapufát nem a varászkesztyűnek tudjuk be. Ha még sokat véd Lazareanu kesztyűiben Révész, akkor a csapatot cipőkkel, kiegészítő felszerelésekkel ellátó korábbi portásunk, a sportcikk kereskedő Vadon Lajos járhat a legjobban.