Két igazgatója van a klubunknak

A Szparinál a klubvezetés hatékonyabb ellátása érdekében, a feladatok megosztásával, két igazgatói poszt lesz. Igazgatók: Banka Zsolt, dr. Papik Tamás.
Az újév változást hozott a Nyíregyháza Spartacus Football Club vezetésében. A tulajdonosi kör az irányítás átalakításáról döntött. A korábbi egy klubigazgató helyett két klubigazgató lesz. A két igazgató között a feladatköröket megosztják, és közösen irányítják a sportszervezetet.
A korábbi klubigazgató Banka Zsolt mellett Dr. Papik Tamás kapott kinevezést. Dr. Papik Tamás kisvárdai jogász, aki a sportban is tevékenyen részt vett. Az utóbbi években a tuzséri klub vezetőjeként ismerhettük őt.
Ezzel kapcsolatban a következőket mondta Dr. Papik Tamás:
- A jogászi feladataim ma már Tuzsérról és Kisvárdáról is egyre gyakrabban elszólítanak, ezért hosszútávon nem tudtam volna vállalni az ottani munkát. A kapcsolatom a tuzséri klubbal nem fog megszakadni ezután sem, mivel a két egyesület továbbra is együttműködik majd, a tavaly nyáron a Szparinál meghirdetett új klubmodell szerint.

Az új klubigazgató természetesen a terveiről is nyilatkozott:
- A Nyíregyháza Spartacus FC tulajdonosi köre keresett meg, hogy segítsem a klub munkáját. Egy feltörekvő, lendületben lévő klubról van szó, amelynek a hosszú távú jövőjét most kell megalapoznunk. Ez a feladat egy sportvezető számára nagy kihívás. Ezért elfogadtam a felkérést.
A két igazgató közötti munkamegosztásról szólnék először. Banka Zsolt elsősorban sportszakmai ügyekkel fog foglalkozni, a tulajdonosok szakmai elvárásait érvényesíti.
A klub kapcsolatrendszerének a kialakítása, ápolása az én feladatom lesz. Ebben van is gyakorlatom, mind jogászként, mind önkormányzati képviselőként.
Már említettem, hogy az új klubmodell megvalósítása kiemelt feladatunk lesz. Ezen belül a szakmai szempontok érvényesítésével kell a játékos cseréket megvalósítani.
Minden megyei klubbal jó kapcsolatok kialakítására törekszünk. Azt szeretnénk, hogy a Szpari az egész megye csapata legyen, ennek egyik feltétele, hogy a megye klubjai is támogassák ezt az elképzelésünket.
Ugyanebből a célból fontos, hogy minél jobb kapcsolatot alakítsunk ki a megyei önkormányzattal, és a megyénk városainak, községeinek a közgyűléseivel is. Mindenképpen tágítani akarjuk a szponzorok, támogatók és szimpatizánsok körét. Ezekkel a kapcsolatokkal is foglalkozom majd.
Mint mondtam hosszú távú terveink vannak, azt akarjuk, hogy az élvonal állandó résztvevője, és meghatározó klubja legyen a Nyíregyháza Spartacus. A másik feladatom, hogy ennek a feltételeit megteremtsük. Minél hatékonyabb és gazdaságosabb pénzügyi működést kell megvalósítani.
Egyik oldalról fontos, hogy bővítsük a külső forrásokat, a támogatók, szponzorok számát megnöveljük. Oda kell figyelni a sportszakmai pályázati lehetőségekre is.
A másik oldalról a klub belső erőforrásait is ki kell használni. Gondolok itt az utánpótlás neveléssel kapcsolatos lehetőségekre. Évek alatt kialakíthatunk egyfajta egyenleget, amikor a sajátnevelésű játékosok eligazolásának bevételei és a klub igazolásainak kiadásai egyensúlyba kerülnek.

- Mik lesznek a következő héten a legfontosabb napi feladatai?
- El kell készíteni egy éves és egy középtávú üzleti tervet. Költségvetést készítünk 2008-ra. Zajlik az átigazolás, hétfőn indul az alapozás, februárban rajtol a bajnokság, ezeknek a feltételeit biztosítani kell.