Két meccs, két fejes gól -2009.10.06.-

Pákolicz Dávid örül a góljainak, de több ponttal, eredményesebb játékkal lenne igazán elégedett.

Pákolicz Dávid a két utolsó bajnokin egy-egy gólt fejelt.

 

- A Győr elleni meccs után most Kecskeméten ismét betaláltál, ismét fejesből és hasonló szituáciból, csak most jobbról érkeztél az ívelésre a kapuhoz, míg legutóbb bal oldalról. Ez a specialitásod?

- Azt nem állítanám, hogy a specialitásom, mert élvonalbeli meccsen ezek voltak az első fejes góljaim. NB II-ben vagy Liga Kupában korábban már fejeltem gólt. A legfontosabb, hogy gyűjtsük a pontokat. Az utolsó két fordulóban a két gólom mellett sajnos csak egy pontot sikerült szereznünk. A kecskeméti mérkőzést különösen sajnálom, mert nekem is volt még gólszerzési lehetőségem. Az elsőnél nem döntöttem elég gyorsan, és emiatt maradt ki, a másodiknál hosszan toltam mega labdát, és nagyon jól jött ki a kapus. Még ezenkívül is volt lehetőségünk, ezért érzem úgy, hogy ott hagytunk két pontot. De lehet, hogy a hazaiak is hasonlóan vélekedtek, mert nekik is volt helyzetük. Úgy értékelem, hogy bíztatóan fociztunk, de a hibáinkat ki kell javítanunk. Akkor a Diósgyőr elleni rangadón sikeresek leszünk.

 

- Augusztus vége óta vagy itt, mennyire sikerült beilleszkedned?

- Sikerült jól bekapcsolódni a csapatjátékba, jól fogadtak a társak is. Nincsenek gondjaim a beilleszkedéssel. A városban is jól érzem magam, de most már eredményesebbeknek kell lennünk, hogy a szurkolóinkat is kiszolgáljuk.