Két újabb játékos érkezett

Ma délután a Tiszavasvári úton edzett a csapatunk. Vasárnap érkezett két afrikai játékos, akiket tesztel a szakvezetés.
Az idén először edzett füves pályán a Szpari. Hétfőn délután napsütés időben a Tiszavasvári úton gyakoroltak Bagoly Gabiék.
Hiányzott az edzésről Pavol Piatka. A csatár a klubunkkal már megállapodott, de egyesülete úgy módosította az előzetes elvárásait, hogy ezeket a feltételeket a Szpari már nem vállalta. A játékos haza is utazott Szlovákiába.
Zabos Attila sérülése miatt még most sem készülhet a csapattal. Ugyanakkor jó hír, hogy Hegedűs Tibor már a többiekkel együtt dolgozott a délutáni edzésen. Cséke Gyuri derékfájdalma miatt kapott hétfő délutánra pihenőt, a pálya széléről figyelte társait.
Edzés közben kiderült, hogy Miskolczi Lacinak is kisebb sérülése van, ezért ő korábban abbahagyta a munkát.
A három kapus közül a két újonnan érkezett is sérülésekkel bajlódott az elmúlt hetekben. Takács Tamás teljesen egészséges, Illyés Dániel is meggyógyult, ma már ő is a többiekkel dolgozott, és a kapuba is beállt.
Természetesen ott volt a Tisazvasvári úton a múlt héten érkezett Luis Arcangel Ramos Colon is, valamint a próbajátékon itt lévő középpályás Papa Ayé Dione.
Két új játékos is befutott vasárnap este Ferihegyre. A klub még januárban meghívta őket Nyíregyházára, de csak most indulhattak el Nigériából, ahol eddig a vízumra vártak.
Dosso Sindou (1986.) Elefántcsontpartról érkezett. A csatár az afrikai ország legnagyobb városába Abidjanba való. Abidjanban a Stella nevű, élvonalbeli csapatban focizott.
Mboussi Yves Simplice (1987.) Kamerunból jött, így George személyében azonnal talált magának tolmácsot és támogatót. A védő játékos járt már Európában a 2006-2007-es idényt a svájci Bellinzone csapatában töltötte.
Mindkét újonnan jött focista bemutatkozott hétfőn délután. Révész Attila elmondta, hogy láthatóan mindketten fáradtak voltak még. A szerdai edzőmérkőzésen számít a játékukra.

Holnap délelőtt (9.30) ismét a Tiszavasvári úton gyakarol az együttes, míg délután a stadionban azok dolgoznak, akik nem játszanak a szerdai meccsen.
Szerdán a műfüvön (11.00) a Vranov csapatát fogadjuk.
A szlovákiai gárda vasárnap érkezett Nyíregyházára, városunkban edzőtáboroznak. A kelet szlovákiai klubnál tavaly vendégeskedtünk. Akkor a vranovi szurkolók és a klub is nagy érdeklődéssel és vendégszeretettel fogadták a bajnoki címért -a nemzetközi szinten is ismert- Fradival párharcban folytató csapatunkat.