Két újabb játékos érkezhet -2009.12.23.-

Az észt nemzetiségű Hurt Martinnal és az olasz-brazil Balbinot Diegoval szóban megegyezett a klubunk.

Banka Zsolt klubigazgató a felkészüléssel kapcsolatos aktuális kérdésekről nyilatkozott a szpari.hu-nak.

 

- Hogyan alakul a játékos keret, kiket igazolhat a Szpari?

- Mint korábbról ismert, két játékossal szerződtünk, mindkettő aláírt: Bouguerra és Nacim. Megegyeztünk Bosnjakkal, ő bal oldali védő és január 4-én érkezik, akkor írja alá a szerződést, próbajátékon szerepelt a Vasas elleni Liga Kupa meccsen, onnan ismerhetik a szurkolóink, Szerbiában focizott. Január 4-én érkezik Hurt is. Ő december elején velünk edzett, de a próbajátékára nem került sor, mert másokat néztünk meg. Az edzéseken mutatott teljesítménye és az eddigi pályafutása alapján a szakvezetés javaslatára vele is szeretnénk megegyezni. Mint korábban írtuk az észt első osztályban focizott. A csapattársa Diego Balbinot is Nyíregyházára érkezik január 4-én, vele most állapodtunk meg szóban, várhatóan ő is itt folytatja pályafutását. A JK Kalju Nömme focistája, brazil-olasz állampolgárságú, 25 éves 189 centi magas, középső védő. Az első héten két másik játékos is érkezhet –mindketten külföldiek- ők védekező középpályás poszton szerepelnek. A szakvezetés teszteli őket, és utána döntünk. Amíg nincsenek itt Nyíregyházán, addig nem kívánjuk a nevüket közölni. Ezentúl még egy belső védőt is keresünk.

 

- A fórum látogatói érdeklődtek arról, hogy készül-e a Szpari edzőtáborba?

- Kerestük a lehetőséget, de végül is arra jutottunk, hogy ezt a pénzt inkább játékosokra költjük. Csak akkor utaznánk el, ha akadna olyan támogató, aki ezt finanszírozná. A felkészülés január 4-én kezdődik, egyedül Homma érkezik néhány nappal később. Szentes Lázár elkészítette a programot, a második hét után lesznek felkészülési meccsek. Az elején alacsonyabb osztályú ellenfelekkel. Január 30-án lesz az első komoly erőpróba, a Tatran Presov – szlovák első osztály közép csapata- érkezik Nyíregyházára, szombati napon, 11 órától lesz a meccs. Több környékbeli másodosztályú klubbal is játszunk, illetve külföldi NB I-es együttesekkel is szeretnénk találkozni. Február 17-én szerdán már Liga Kupa meccs következik, majd szombaton –február 20-án- kezdődik a bajnokság, Angyalföldre utazunk.

Megragadom az alkalmat arra, hogy a Spartacus minden szurkolójának, játékosainknak, a szakvezetésnek, dolgozóinknak ezúton is Boldog Karácsonyt és sikeres újévet kívánjak.