Kezdődik a Liga Kupa
Szerdán a tizenhetedik Liga Kupa meccsét játssza a Szpari.
MTK – Nyíregyháza Spartacus
Liga Kupa, A csoport, 1. forduló
Budapest, Hidegkúti Nándor Stadion
Vezeti: Németh Ádám, asszisztensek: Demeter János, Márkus Tamás
Az MTK ellen kezdjük az idei Liga Kupa sorozatot. A tornát először 2007-2008-ban rendezte meg az MLSZ. Így eddig minden sorozatban szerepelt a csapatunk, és harmadszor vágunk neki a küzdelemsorozatnak.
Az első lIga Kupa meccsen 2007-ben a Vasas ellen 4-0-ra nyertünk, George (3) és Szilágyi góljaival. Ne lepődjenek meg, de az eddigi utolsó Liga Kupa meccsünkön ugyanez történt, ekkor a műfüves pályán a Vasas ellen Apostu rúgott mesterhármast, az első gólt a próbajátékra érkező Jacob szerezte.
A Nyíregyháza Spartacus csapata tizenhat mérkőzést játszott a Liga Kupa küzdelmeiben. Hat győzelmet szereztünk eddig, kétszer ikszeltünk és nyolc alkalommal kaptunk ki. A gólkülönbség 27-24.
Az idén is lehet mérkőzésenként két próbajátékost szerepeltetni. A próbajátékos engedély a kiadásától számított 3 (három) soron következő Liga
Kupa mérkőzésre érvényes, úgy hogy a Magyarországon igazolt labdarúgó esetében a
labdarúgónak csak az őt próbajátékosként szerepeltetni kívánó sportszervezetnél van
játékjogosultsága.
Öt cserét lehet beküldeni, a pályán öt olyan játékos szerepelhet egyszerre, aki unión kívülinek számít, illetve az állam ahonnan érkezett nem kötött egyezményes megállapodást az unióval.
Az uniós államok áilletve az egyezményes megállapodást kötött államok polgárai korlátozás nélkül szerepelhetnek a Liga Kupa küzdelmein.
Az A csoportból a tizedik forduló után az első két helyezett jut tovább a tavaszi csoportküzdelmekbe. Akkor két négyes csoportban zajlik a sorozat, és a csoportelsők vívják majd a döntőt.