Ki kell jönni a gödörből -2009.11.09.-

A szombati bajnokin két Balázs is helyet kapott a csapatunkban, mindketten fiatal, sajátnevelésű játékosaink, őket kérdeztük a meccsről.

A hétvégén a Nyíregyháza Spartacus játékosai, a toronyi Petrovics panzióban készültek a bajnoki meccsre. A panzióban kiderült, hogy 1992. júniusában is ott szállt meg a Szpari, akkor amikor másodszor is kiharcolta az élvonalba jutás jogát. Most szombaton Szombathelyen a Spartacus színeiben a kezdőben ott volt Batizi-Pócsi Balázs. Megkérdezhetik miért pont ő jut eszünkbe 1992-ről? Azért, mert Balázs abban az évben, április 20-án született.

Most először Szombathelyen lépett pályára az élvonalban kezdőként, és végig is játszotta a meccset. Őt kérdeztük a szombati mérkőzésről:

- Az elmúlt hét elején, amikor nem kerültem be a Liga Kupa meccsen játszó keretbe, akkor már sejtettem, hogy a hétvégén akár kezdő is lehetek. Izgultam a mérkőzés előtt, de ez inkább pozitív hatással volt rám. Az idősebbek is nyugtattak, hogy menni fog. A kezdés után a mérkőzés közben, már elmúlt ez az érzés, csak a meccsre koncentráltam. Azt nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk. Pedig szerintem nagyon jól kezdtük a meccset. A semmiből jött a góljuk, és ez nagyon megfogott minket. A második gól aztán már eldöntött mindent. Úgy érzem nekem még sok mindenben kell fejlődnöm ahhoz, hogy ilyen meccseken döntően befolyásolhassam az eredményt. De az a célom, hogy ezt minél hamarabb elérjem!

Pályára lépett még egy Balázs is, ő is szparista nevelés. Nánásinak ez már a tizenegyedik meccse volt az élvonalban. Őt is megkérdeztük hogyan értékeli a találkozót és saját teljesítményét?

- Nagyon jól kezdtük a meccset, régen volt ilyen jó a játékunk. Aztán jött az a kritikus gól, ami szintre már kísért minket, és az nagyon megfogta a csapatot. Megpróbáltunk kijönni ebből, de ez nem sikerült Az elején kicsit kapkodó volt a játékom.. Aztán volt egy mentésem a gólvonalról, ami megnyugtatott, és utána egyre jobban sikerült felvenni a ritmust

- Most több fiatal is lehetőséget kapott a bizonyításra, tudtok segíteni a Szparin?

- Úgy érzem a Nyíregyháza Spartacus, a csapat csak saját magán tud segíteni. Egy-egy játékos kevés ehhez. Együtt, egymás kezét fogva kell ebből a gödörből kijönni a Szparinak.