Ki-ki meccs lesz -2010.04.28.-
Szombaton a Kecskemét együttese érkezik Nyíregyházára. A piros-kékeknek és liláknak egyaránt nagy szüksége lenne a pontokra.
Nyíregyháza Spartacus FC – Kecskeméti TE-ERECO
Soproni Liga, 25. forduló
Május 1. szombat 17:00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Bede Ferenc, asszisztensek: Ring György, Farkas Balázs
A bajnokság a hajrájához érkezett. Hat mérkőzés van hátra, ezeken a találkozókon kell kivívni a bentmaradást. A hat forduló alatt a Szpari a tabella második felében szereplő klubok közül öttel találkozik: Kecskemét, Diósgyőr, Pápa, Honvéd, Haladás. A zárófordulóban Zalaegerszegre utazik a gárdánk. A DVTK és a Honvéd ellen idegenben lépünk pályára.
A három hazai mérkőzés közül az elsőt szombaton játsszuk le, a vendég a rivális KTE együttese lesz. A kecskeméti együttes legutóbb a ZTE-t fogadta, és 2-2-re végeztek.
A KTE-t 1911-ben alapították, de a mostani szezon csak a második, amit az élvonalban töltenek.
Az eddigi három mérkőzésünk döntetlenre végződött. 2008. őszén Kecskeméten Apostu a 49. percben szerzett vezetést, amit Litsingi a ráadásban -92. percben- egalizált.
A2009-es tavaszi nyíregyházi találkozón 3-3 lett az eredmény. Akkor Imedashvili és Apostu góljaival már a 11. percben 2-0-ra vezettünk, de Montvai még az első félidőben szépített, majd a második játékrész elején Yannick egyenlített. Miskolczi László ismét megszerezte a vezetést, de a Kecskemét ezen a mérkőzésen is a ráadásban alakította ki a végeredményt. A gólt ismét Montvai szerezte. Az idei bajnoki évben Kecskeméten 2-2 lett az eredmény. Andorka szerzett vezetést, amire Montvai és Csordás felelt, a második 45 percben Pákolicz egyenlített. A kecskeméti együttesben Montvain kívül még két olyan focista is van, akik korábban szerepelt a Szpariban: Némedi Norbert és Filip Lazareanu.
Bede tavaly nyáron Pakson vezetett meccset a Spartacusnak, akkor a hazaiak 1-0-ra nyertek.