Kiemelt kockázat
A vasárnapi Szpari-DVSC találkozó kiemelt kockázatúnak minősítették rendezői szempontból, így a rendőrség a stadionban is ott lesz.
A vasárnapi keleti rangadó ügyében megkerestük dr. Gere Zoltán alezredest, Nyíregyháza rendőrkapitányát:
– A Szpari-DVSC mérkőzés megrendezését az MLSZ kiemelt kockázatúnak minősítette. Így a rendőrség a stadionon kívül, és azon belül is ott lesz, hogy megakadályozza a rendbontásokat! Már most felhívjuk minden a mérkőzésre érkező szurkoló figyelmét a következőkre: a nyíregyházi rendőrség mindent megtesz, hogy a rendbontásokat megakadályozza a városban vagy a stadionban. Ha szabálysértést, törvénysértést észlelnek a rendőrök és a törvényi lehetősége adott az elkövető őrizetbe vételének, akkor ezzel a lehetőséggel élni is fogunk.
Elemezve a tavalyi eseményeket, a vonaton érkező szurkolókat autóbusszal szállítjuk a vasútállomásról a Városi Stadionba. Ezt a klub, a város önkormányzata, a Szabolcs-Volán és a rendőrség együttműködési megállapodása is rögzítette.
Reméljük, így kevesebb lesz a feszültségre okot adó cselekmény a mérkőzés előtt, a stadionon kívül – mondta a szpari.hu-nak Gere Zoltán rendőrkapitány
– A Szpari-DVSC mérkőzés megrendezését az MLSZ kiemelt kockázatúnak minősítette. Így a rendőrség a stadionon kívül, és azon belül is ott lesz, hogy megakadályozza a rendbontásokat! Már most felhívjuk minden a mérkőzésre érkező szurkoló figyelmét a következőkre: a nyíregyházi rendőrség mindent megtesz, hogy a rendbontásokat megakadályozza a városban vagy a stadionban. Ha szabálysértést, törvénysértést észlelnek a rendőrök és a törvényi lehetősége adott az elkövető őrizetbe vételének, akkor ezzel a lehetőséggel élni is fogunk.
Elemezve a tavalyi eseményeket, a vonaton érkező szurkolókat autóbusszal szállítjuk a vasútállomásról a Városi Stadionba. Ezt a klub, a város önkormányzata, a Szabolcs-Volán és a rendőrség együttműködési megállapodása is rögzítette.
Reméljük, így kevesebb lesz a feszültségre okot adó cselekmény a mérkőzés előtt, a stadionon kívül – mondta a szpari.hu-nak Gere Zoltán rendőrkapitány