Kiesett a Szpari -2010.05.19.-

A 0-3-ról kivívott döntetlen nem volt elég a bentmaradáshoz.

Nyíregyháza Spartacus FC – Szombathelyi Haladás FC 3-3 (0-2)

Nyíregyháza, Városi Stadion, 2000 néző

Vezette: Iványi Zoltán, asszisztensek: Albert, Medovarszki

 

Nyíregyháza Spartacus FC: Vojinovic - Miskolczi, Struhar, Balbinot, Hurt (Bosnjak, 49.p.) - Abdelali, Davidov, Mincsér, Homma (Kovacevic, 59.p.) – Andorka (Pákolicz, 46.p.), Bouguerra

Szombathelyi Haladás FC: Rózsa - Lengyel, Molnár, Nagy, Oross, Halmosi, Tóth, Simon Attila, Guzmics, Schimmer, Simon Ádám

Gólszerző: Simon Ádám 34.p., Simon Attila 45.p., Molnár Balázs 62.p., Bouguerra 3 a 65.p., 71.p., 81.p.

Sárga lap: Nagy 16.p., Minczér 25.p., Balbinot 45.p., Vojinovic 61.p., Tóth 81.p., Molnár 83.p., Lengyel 89.p.

 

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, de a vendégek két lehetőséggel is élni tudtak. A második játékrészben tovább növelték az előnyüket. A Szpari a 65. percben 0-3 után egy büntetővel jött vissza a meccsbe. Innentől kezdve beszorították a vendégeket, a 81 percben már 3-3 volt az eredmény. Ezután még voltak lehetőségek a győzelem megszerzésére, de a kapufa vagy Rózsa mentett. Így döntetlen lett a vége. Miután a Paks nyerni tudott a Honvéd ellen, így Spartacus az utolsó forduló előtt kiesett a Soproni Ligából.