Kikaptunk a Vasastól -2009.11.28.-

A Liga Kupában hazai pályán vereséget szenvedtünk a Vasastól.

Nyíregyháza Spartacus – Vasas 3-2 (1-1)

Liga Kupa, 9. forduló

Nyíregyháza, Városi Stadion, műfüves pálya, 300 néző

Vezette: Varga (Kelemen, Fehér)

 

Nyíregyháza Spartacus: Dénes - Lakatos, Kazura, Ambrusz (Nánási, 77.), Bosnjak - Miskolczi, Zabos (Minczér, 85.) - Pákolicz, Andorka (Müller, 82.), Homma - Dosso
Vasas: Végh - Balog Zs., Gáspár, Mrdjanin (Kovács G., 46.), Piller - Kincses (Szűcs, 61.), Bakos Sz., Dobric, Mundi - Divic (Pavicevic, 89.), Remili (Imrik, 91.)
Gólszerző: Remili 20.p., Dosso 45.p., Andorka 55.p., Dobric 69.p., Bakos 81.p.

 

A Vasas egy kapu előtt lepattanó labdából szerzett vezetést a huszadik percben. Mindkét kapu előtt akadtak lehetőségek, a félidő hajrájában Dosso fejelte a labdát az ötösről a hálóba.

A második félidőben sem változott a játékképe. Andorka egy kezezés miatt megítélt büntetőből egyenlített, igaz elsőre Végh kiütötte a labdát, de Andorka másodszorra nem hibázott. A vendégek kapusának ezenkívül is volt több bravúros védése. A Szpari több lehetőséget is elpuskázott, mire Dobric egy tizennyolc méterről leadott jól eltalált lövéssel válaszolva egyenlített. A hajrában egy szabadrúgásból a győzelmet is megszerezték a vendégek.

A továbbjutáshoz Diósgyőrben nyerni kell a Szparinak.