Kikaptunk Aradon

2-0-s vereséget szenvedett a csapat Aradon, a Szparinak is volt négy nagy ziccere, Apostu a kapufát találta el.

UTA Arad – Nyíregyháza Spartacus 2-0 (1-0)

 

UTA Arad: Huþan - Mihuþ, Chiþa, Buican, Vãsâie -  Ilin, I. Bãlan, Fl. Dan, M. Gheorghe - Ibeh, Edson

 Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu (Illyés) – Miskolczi (Lippai), Mbousi, Goia (Odrobéna), Cornaci (Perényi) - Hedegüs, Minczér, Ramos (Belényesi)- Zabos (Shevel), Dosso – Apostu (Bárányos)

Gólszerző: Ibeh 2

 

Révész Attila a következőket mondta a szpari.hu-nak:

- Bár kikaptunk ennek ellenére most a mérkőzés után nyugodtabb vagyok. A hazaiak nagyon agresszívan fociztak, és hamar felvettük ezt a tempót. Saját hibáinkból kaptuk a gólokat. Az elsőnél bal szélen mentek el könnyedén a hazaiak, és egy pontosan középre játszott labdát az érkező csatár az elcsúszó Mboussi mellett a sarokba bombázta húsz méterről. A másodiknál, a második játékrészben Bárányos adott el egy labdát, amiből indítottak, és a csatár Illyés Dani fölött a kapuba emelt.

Nekünk is voltak lehetőségeink. Az első félidőben Dosso a bal oldalon áthámozta magát, és éles szögből éppen csak mellé lőtt. Aztán a jobb oldalon ment el, pontosan játszott középre, Apostu egyedül érkezett, de a kapufát lőtte ki. A második félidőben Shevelnek volt két nagy helyzete, egyszer kapura fejelhetett, de fölé szállt a labda. A másik lehetőségnél betört a tizenhatosra, de hosszan tolta meg a labdát, és így kimaradt a ziccer. Bárányos egyszer már a kapuson is túljuttatta a labdát, de mentettek a hazaiak.

Azért játszottuk ezt a mérkőzést, hogy kipróbáljunk új játékot, és a játékosokat is új posztokon. Mivel ebből több próbálkozás sikeres lehet, ezért mondtam, hogy nyugodtabb vagyok a meccs után.

Újdonság volt, hogy nem Dosso játszott legelöl, és szélen is veszélyes tud lenni. Belényesit jobb védő poszton próbáltuk ki, és ott is jól teljesített. Hegedüs és Minczér is meccs terhelést kaptak, bármelyikük bevethető a hétvégén a kezdőben. Hegedüs biztonságot jelentett a középpályán. Ramos és Miskolczi még mindig nem lendült formába. Több hiba, amit a Haladás ellen láthattunk, most is visszaköszönt. Ez igaz volt akkor is, amikor Lippai és Bárányos érkezett a pályára.

Úgy gondolom, hogy vasárnapig jól fel fogunk készülni a rangadóra, és nagy csatát vívunk majd a DVSC-vel.

Szerdán az egy éve várossá nyilvánított Mándokon egy meghívásnak teszünk eleget. Akik kevesebbet voltak pályán Aradon vagy nem játszottak most, azok is lehetőséget kapnak a mérkőzésen.