Kilencven percig tart a meccs
A bőcsi meccsről Gálhidi György elmondta: kísértetiesen hasonlított a Kecskemét elleni találkozóra, de most az első 30 percben több helyzet kimaradt.
- Ez a vasárnapi meccs kísértetiesen hasonlított a Kecskemét ellen játszott mérkőzésre. Az első félórában remekül játszott a csapat. Egy gólt sikerült rúgnunk, de több helyzet is kimaradt. Már akkor eldönthettük volna a meccset. Aztán érthetetlenül visszaesett a teljesítményünk. Ki kell deríteni, hogy fizikális vagy mentális okok miatt történik ez. A felkészülés alatt sokat dolgoztunk, ez a munka benne van a játékosokban. Így, ha fizikális oka lenne, azon javíthatunk. Ha inkább pszichés okai vannak azt is fel lehet oldani, most ezen leszünk. Egy meccs kilencven percig tart, nem szabad kiengedni közben. A hétfői edzés során a játékosokkal is beszélgettünk erről, ők sem tudták igazán a teljesítmény visszaesés okait- nyilatkozta a szpari.hu-nak Gálhidi György.
- A második játékrészben a támadásaink már nem voltak igazánveszélyesek.
- Azonnali megoldásokat kerestünk, egy-egy indításból, passzból gólhelyzetet akartak teremteni a játékosok, és ilyenkor gyakran hiba csúszik az összjátékba. A középpályán türelmesebben kellett volna játszani. Ráadásul gyakran nem tudtuk a pályának a középső részén megakadályozni a bőcsi akciókat. Tanulnunk kell a vasárnap történtekből. Továbbra is elég sok a sérült, de szombaton nyernünk kell.
- A második játékrészben a támadásaink már nem voltak igazánveszélyesek.
- Azonnali megoldásokat kerestünk, egy-egy indításból, passzból gólhelyzetet akartak teremteni a játékosok, és ilyenkor gyakran hiba csúszik az összjátékba. A középpályán türelmesebben kellett volna játszani. Ráadásul gyakran nem tudtuk a pályának a középső részén megakadályozni a bőcsi akciókat. Tanulnunk kell a vasárnap történtekből. Továbbra is elég sok a sérült, de szombaton nyernünk kell.