Kovács: "A maximumot akaram kihozni magamból
Honlapunkon már olvashattak róla szurkolóink, hogy az átigazolási időszak utolsó napjaiban igen aktív volt a Nyíregyháza Spartacus FC vezetősége. Augusztus utolsó hetében nem kevesebb mint hat új labdarúgó szerződött a Szparihoz. Az elkövetkező napokban egy-egy hosszabb interjúval próbáljuk az új futballistákat bemutatni, közelebb hozni a Nyíregyháza Spartacus FC-ért szorítókhoz.
A Győri ETO FC csapatától Nyíregyházára kölcsönbe érkező Kovács Zoltán védekező középpályásként valamint belső védőként egyaránt otthonosan mozog a futballpályán. A jó felépítésű fiatal labdarúgó több mint harmincszor lépett pályára a magyar utánpótlás válogatottakban. Pedig a Honvéd nevelésű Kovács Zoltánnak 16 évesen kishíján kettétört a pályafutása. Közel két évet kellett kihagynia egy komoly sérülés miatt. A kitartásának és tehetségének köszönhetően azonban már rég túl van az ötvenedik élvonalbeli találkozóján is.
Fiatal korod ellenére, több csapatnál is megfordultál. Voltak-e ismerős arcok az öltözőben amikor, először beléptél?
Az utánpótlás válogatott összetartásairól ismertem már Miskolczi Lacit és Kiss Zolit. Győrben pedig Igor Bogdanovics, Pákolicz Dávid valamint Böőr Zoltán is a csapattársam volt.
Hogy érzed magad Nyíregyházán?
Teljesen pozitívak a benyomásaim. Mind a csapatról mind pedig a városról. A csapattársakkal remek közösséget alkotunk, sokat szoktunk nevetni. Egyébként a szintén Győrből érkező Pákolicz Dáviddal közös albérletben élek, mondanom sem kell, hogy sokat ugratjuk egymást.
Mit tartasz a legnagyobb erényednek?
Az erényeim közé sorolnám, hogy két poszton is átlagon felüli teljesítményt tudok nyújtani. Igaz, védekező középpályást már régen játszottam, de úgy gondolom nem okozna problémát ismét eljátszanom. Győrben egyértelműen belső védőnek szerződtettek. Emellett próbálok mindig maximálisan koncentrálni és ezt igyekszem átadni a csapattársaknak is. Folyamatosan lelkesítem társaimat.
Milyen elvárásaid vannak magaddal szemben az előtted álló szezonra?
A maximumot akarom kihozni magamból, mert iszonyatosan nagy bizonyítási vágy dolgozik bennem. Szeretném, ha nekem valamint a csapatnak is nagyon jól menne a 2009/2010-es szezonban, így szép sikereket érnénk el együtt.
Szabadidődet mivel töltöd?
Egyenlőre még csak ismerkedem a környezettel itt Nyíregyházán. Azt már felfedeztem, hogy jókat lehet errefelé kirándulni. A szabad, tiszta környezettel függ össze, a másik hobbim is: a horgászat. Ezek mellett egyébként a teniszezés is remekül kikapcsol.
Poszt: belső védő, védekező középpályás,
Születési idő: 1986. 12.16.
Pályafutásának állomásai: Budapest Honvéd, REAC, Győri ETO FC,
Élvonalbeli mérkőzéseinek száma/góljai száma: 63 meccs/ 2gól