Következik az MTK

A legfontosabb, hogy megakadályozzuk az ellenfél kényszerítős, sok passzos játékát- mondta a szpari.hu-nak Révész Attila.
MTK Budapest – Nyíregyháza Spartacus

Soproni Liga, 12. forduló

Október 22. hétfő, 18.00

Helyszín: Budapest, Hidegkúti Nándor Stadion

Játékvezető: Bognár Tamás, asszisztensek: Hegyi Péter dr., Huszár Balázs



A kétszáznyolcvanadik élvonalbeli mérkőzés előtt Révész Attila a következőket nyilatkozta:
- A legfontosabb, hogy az MTK kényszerítős, sok passzos játékát megakadályozzuk. A fiatal erőkből álló fővárosi csapat gyorsan, kombinatívan focizik, és ebből alakítják ki a kapu előtti lehetőségeket. Könnyen létszámfölénybe kerülnek. Az elsőrendű feladatunk, hogy lassítsuk az ellenfelet, illetve a széleket jól lezárjuk. A magyar mezőnyben talán a legjobban játsszák ezt a sokpasszos focit. Ugyanakkor éppen a fiatalságuk, tapasztalatlanságuk miatt megzavarhatók a játékukban.
Nagyon fontos, hogy a védelmünk hogyan teljesít. Az eddigiek alapján, erre nem lehet panaszunk. Igaz, most változtatnunk kellett. Az elmúlt két hétben Ambrusz, Sipos és Cséke is sérült volt, így ők nem lépnek pályára. Lippai most középen fog játszani és onnan kell majd megérkeznie George mellé.

- A sérülésed nem zavar a csapat irányításában?
- Szerencsére a szám nem sérült meg, így biztos fogják hallani a hangom a játékosok. De a tréfán túl, Dr. Nagy Attila és stábja mindent megtesz azért, hogy ne zavarjon a sérülés a munkában és végig tudjam ülni a másfél órát a kispadon.

Várható összeállítás: Lazareanu – Perényi, Bagoly, Zaleh, Cornaci – Vukadinovic, Hegedüs, Zabos, Miskolczi – Lippai – George
A kispadra Montvai, Szilágyi, Minczér, Sipos, Erdélyi ülnek majd le.