Közlemény
A Nyíregyháza Spartacus – DVTK mérkőzésről rengeteg kommentárt olvashattunk. Ezek kapcsán a Szpari közleményt adott ki.
Közlemény
A Nyíregyháza Spartacus Football Club meglepetéssel és értetlenül fogadja mindazokat a híreket vagy kommentárokat, amelyek a 2008. április 12-én a Soproni Liga 23. fordulójában megrendezett Nyíregyháza Spartacus - DVTK mérkőzésen történt szurkolói rendbontásokat rendezői hiányosságokkal vagy a rendőri intézkedésekkel akarják magyarázni.
A keleti rangadóra a rendezőink, és a rendőrség is alaposan felkészült. Jegyzőkönyvek bizonyítják, hogy sorra kerültek az ilyenkor szükséges alapos egyeztetések és előkészületek. Mind a rendezők, mind a rendőrök megerősített létszámmal biztosították a mérkőzést. Meggyőződésünk -ezt az MLSZ ellenőri jelentése is alátámasztja-, hogy a rendező gárdánk az MLSZ szabályzataiban foglaltakat szigorúan betartva végezte munkáját.
Klubunknak nem feladata a rendőri szervek munkájának minősítése. Ugyanakkor meggyőződésünk, hogy a rendőrök szakszerű közreműködésére is szükség volt a mérkőzés megrendezéséhez. Ezúton szeretnénk megköszönni a talákozó megrendezését reggeltől-estig biztosító háromszáz rendőr munkáját.
A mérkőzést nyolcezer néző tekintette meg. Ilyen sok ember ritkán kíváncsi a Soproni Liga meccseire. Ennyi néző szórakozását zavarta meg néhány, talán egy tucat magáról megfeledkező diósgyőri szurkoló. Nem kívánjuk felsorolni mindazokat a rendbontásokat, amiket a vendégszektorban észlelt az MLSZ ellenőr, csak példálózva említjük a fény- és hanggránátok, másfélliteres vizes palackok dobálását.Klubunkat a vendégszektorban és annak környékén elkövetett rongálás miatt jelentős anyagi kár is érte.
Úgy tűnik, vannak akik elfeledkeznek az itt felsorolt tényekről. Úgy látjuk akadnak olyanok, akik kihasználnák azt a korábban tapasztalt szigorúságot, amelyet az MLSZ klubunkkal szemben gyakorolt.
Úgy gondoljuk nem helyes az a gyakorlat, amely szurkolói rendbontások miatt rendre másokban – a rendőrökben, rendezőkben vagy a vendéglátókban - keresi a hibát.
Klubunk több szigorú büntetést is kapott az elmúlt időszakban. Volt köztük olyan, ami miatt máig úgy érezzük, hogy igazságtalanság ért minket. Másokat hasonló vagy súlyosabb rendbontásért felmentettek. Harcoltunk az igazunkért, de ezt soha nem más klubok kárára vagy azok ellen tettük.
Meggyőződésünk, hogy ha így tennénk, azzal csak a további rendbontásokra adnánk okot. Mindezeket a tényeket figyelembe véve arra kérjük a Soproni Ligában szereplő klubokat, hogy fogjunk össze. Az élvonalbeli labdarúgó csapatokat az olyan rangadókért érdemes fenntartani és működtetni, mint amilyen a legutóbbi nyíregyházi mérkőzés volt a pályán.
Akadályozzuk meg, hogy a nézőtérről kis szurkolói csoportok megzavarják ezeket az igazi foci estéket.
Nyíregyháza, 2008. április 18.
Banka Zsolt klubigazgató
Nyíregyháza Spartacus Football Club
A Nyíregyháza Spartacus Football Club meglepetéssel és értetlenül fogadja mindazokat a híreket vagy kommentárokat, amelyek a 2008. április 12-én a Soproni Liga 23. fordulójában megrendezett Nyíregyháza Spartacus - DVTK mérkőzésen történt szurkolói rendbontásokat rendezői hiányosságokkal vagy a rendőri intézkedésekkel akarják magyarázni.
A keleti rangadóra a rendezőink, és a rendőrség is alaposan felkészült. Jegyzőkönyvek bizonyítják, hogy sorra kerültek az ilyenkor szükséges alapos egyeztetések és előkészületek. Mind a rendezők, mind a rendőrök megerősített létszámmal biztosították a mérkőzést. Meggyőződésünk -ezt az MLSZ ellenőri jelentése is alátámasztja-, hogy a rendező gárdánk az MLSZ szabályzataiban foglaltakat szigorúan betartva végezte munkáját.
Klubunknak nem feladata a rendőri szervek munkájának minősítése. Ugyanakkor meggyőződésünk, hogy a rendőrök szakszerű közreműködésére is szükség volt a mérkőzés megrendezéséhez. Ezúton szeretnénk megköszönni a talákozó megrendezését reggeltől-estig biztosító háromszáz rendőr munkáját.
A mérkőzést nyolcezer néző tekintette meg. Ilyen sok ember ritkán kíváncsi a Soproni Liga meccseire. Ennyi néző szórakozását zavarta meg néhány, talán egy tucat magáról megfeledkező diósgyőri szurkoló. Nem kívánjuk felsorolni mindazokat a rendbontásokat, amiket a vendégszektorban észlelt az MLSZ ellenőr, csak példálózva említjük a fény- és hanggránátok, másfélliteres vizes palackok dobálását.Klubunkat a vendégszektorban és annak környékén elkövetett rongálás miatt jelentős anyagi kár is érte.
Úgy tűnik, vannak akik elfeledkeznek az itt felsorolt tényekről. Úgy látjuk akadnak olyanok, akik kihasználnák azt a korábban tapasztalt szigorúságot, amelyet az MLSZ klubunkkal szemben gyakorolt.
Úgy gondoljuk nem helyes az a gyakorlat, amely szurkolói rendbontások miatt rendre másokban – a rendőrökben, rendezőkben vagy a vendéglátókban - keresi a hibát.
Klubunk több szigorú büntetést is kapott az elmúlt időszakban. Volt köztük olyan, ami miatt máig úgy érezzük, hogy igazságtalanság ért minket. Másokat hasonló vagy súlyosabb rendbontásért felmentettek. Harcoltunk az igazunkért, de ezt soha nem más klubok kárára vagy azok ellen tettük.
Meggyőződésünk, hogy ha így tennénk, azzal csak a további rendbontásokra adnánk okot. Mindezeket a tényeket figyelembe véve arra kérjük a Soproni Ligában szereplő klubokat, hogy fogjunk össze. Az élvonalbeli labdarúgó csapatokat az olyan rangadókért érdemes fenntartani és működtetni, mint amilyen a legutóbbi nyíregyházi mérkőzés volt a pályán.
Akadályozzuk meg, hogy a nézőtérről kis szurkolói csoportok megzavarják ezeket az igazi foci estéket.
Nyíregyháza, 2008. április 18.
Banka Zsolt klubigazgató
Nyíregyháza Spartacus Football Club