Lehet rá számítani
A Szpari őszi szerepléséről nyilatkozott Zabos Attila a Média 1-nek, a cikket mi is közöljük.
Zabos Attila 2006-őszén, idény közben érkezett az MTK-tól Nyíregyházára. A rutinos középpályás a kazincbarcikai utánpótlás bázisról került fel a fővárosba, ahol előbb a Vasasnál, majd éveken keresztül az MTK-nál - ahol több sikerben is része volt - futballozott. Másfél éve azonban, nem kis meglepetésre, szabadlistára került. Azóta a Spartacusnál bizonyítja, hogy teljesítményével most is helye van a magyar élvonalban. A nyíregyházi csapatban ősszel tizenhárom bajnoki meccsen, mindig a kezdőcsapat tagjaként lépett a pályára. Teljesítménye alapján a decemberi értékeléskor a nyíregyházi szakvezetők a csapat legmegbízhatóbb játékosai közé sorolták. A középpályán társaival együtt sokat tettek azért, hogy az ellenfeleket a gólszerzésben megakadályozzák. Ennek eredményességét bizonyítja, hogy a Nyíregyháza Spartacus ősszel csak tizennégy gólt kapott. A Szpari őszi meneteléséről, ezúttal Zabos Attila nyilatkozik a Média 1-nek.
- Hogyan értékeled a csapatod őszi szereplését?
A várakozásokon felül teljesítettünk, elégedettek lehetünk a nyolcadik hellyel és a megszerzett huszonkét ponttal. Ugyan visszatekintve az őszre, azért volt még néhány olyan találkozó, ahol kicsivel több szerencsével pontot vagy pontokat szerezhettünk volna. Összességében viszont úgy érzem kiérdemeltük ezt a helyezést.
- Mi volt az erőssége az együttesnek az őszi szezonban?
Több meccsen is az döntött a javunkra, hogy csapatként focizva, sokat tettünk a mérkőzéseken a sikerért. Jó példa erre a ZTE elleni találkozó, ahol egy szerencsétlen találat után sikerült fordítanunk az eredményen. Ezt az őszi eredményt közösen értük el. A játékosok közül folyamatosan talán senki nem nyújtott kiemelkedőt, de aki játszott a meccseken, az mindig hozzátette a saját teljesítményét a sikerhez. Sok olyan meccsünk volt, amit egy góllal nyertünk meg, ez mindenféleképpen csapatunk erejét bizonyítja.
- A csapat védekező játékát nem érhette kritika, hiszen hátul végig stabilak voltatok, ám a támadásokban nem volt elég átütőerő, ahogy ezt a rúgott gólok száma is mutatja.
Jogos a kritika, sajnos tényleg nem voltunk igazán veszélyesek a kapura. A góllövésért felelős csatárok is adósak maradtak a gólokkal, de ez rám is vonatkozik, hiszen én se tudtam ősszel gólt szerezni. Pedig a középpályán az én posztomról illene egy idényben néhányszor betalálni.
- Ha már itt tartunk, hogyan értékeled az őszi teljesítményedet?
Az elsődleges célom az volt, hogy biztos kezdőember legyek ősszel a csapatban. Ezt sikerült teljesítenem.
- Elég óvatosan fogalmaztál. Az őszi bajnoki idény után készült különböző szakmai értékelések a csapat legjobbjai közé soroltak.
Azért fogalmaztam óvatosan, mert a bajnokság fele még előttünk áll. Inkább májusban térjünk vissza erre az önértékelésre.
- Melyik volt a legjobb meccsed ősszel?
Nem tudnék kiemelni olyat, amin parádéztam volna, de többször volt, hogy az átlagosnál jobban teljesítettem. Meg se merem említeni, de talán Pakson (0-3) éreztem azt, hogy a formám alapján kiemelkedőt teljesíthetek. Ám hagyjuk is inkább azt a meccset, ne is emlegessük.
- Több mint egy éve úgy jöttél el az MTK-tól, hogy azt mondták neked már öreg vagy...
Valóban, bár a fővárosi klubnál azért mondták ezt, mert az MTK most húsz-huszonkét éves játékosokra épít, és hozzájuk képest valóban öreg vagyok. Ám én egyáltalán nem érzem magam annak. Úgy érzem, hogy minden szempontból most leszek a legjobb korban, így most érhetem el a legjobb formámat.
- Mit vársz a tavaszi szezontól?
Valószínűleg nehezebb dolgunk lesz, mint ősszel. Az eddigi szereplésünk után biztosan jobban figyelnek majd ránk az ellenfelek, jobban készülnek majd ellenünk. Olyan csapatok jönnek hozzánk tavasszal, amelyek várhatóan mindent megtesznek azért, hogy elkerüljék a vereséget. Sokkal nehezebb lesz majd gólokat szereznünk. Azért persze bízom a sikeres szereplésben, abban, hogy gólképesebb lesz a támadójátékunk, és továbbra is jól teljesítünk majd a védekezésben. A támadójátékunk javítása érdekében több új játékos is érkezett a klubhoz, bár azt sajnálom, hogy ebben a félévben Lengyel Roli nem tért vissza hozzánk.
- A második hét is eltelt a felkészülésből, láthatóan kemény munkát végeztek.
Valóban sokat dolgozunk, de megéri. Úgy gondolom, hogy a most elvégzett munka megalapozhatja az év közbeni szereplésünket.
- Másfél éve kerültél a klubhoz, azóta alapember lettél, a szurkolók is kedvelnek, hogy érzed magad Nyíregyházán?
Nagyon jó a közösség itt a Szparinál, jó barátokra leltem. Említhetem Hegedüs Tibit, Miskolczi Lacit, Ambrusz Árpit vagy Bagoly Gabit. Nem csak én, az egész család, a másfél éves kislányom is remekül érzi magát Nyíregyházán. Tavasszal is bizonyítani akarom, hogy számíthatnak rám, hosszútávon is Szpari mezben szeretnék futballozni.
Média1, a Metro Újság regionális sportmelléklete, megjelenik minden hétfőn.
- Hogyan értékeled a csapatod őszi szereplését?
A várakozásokon felül teljesítettünk, elégedettek lehetünk a nyolcadik hellyel és a megszerzett huszonkét ponttal. Ugyan visszatekintve az őszre, azért volt még néhány olyan találkozó, ahol kicsivel több szerencsével pontot vagy pontokat szerezhettünk volna. Összességében viszont úgy érzem kiérdemeltük ezt a helyezést.
- Mi volt az erőssége az együttesnek az őszi szezonban?
Több meccsen is az döntött a javunkra, hogy csapatként focizva, sokat tettünk a mérkőzéseken a sikerért. Jó példa erre a ZTE elleni találkozó, ahol egy szerencsétlen találat után sikerült fordítanunk az eredményen. Ezt az őszi eredményt közösen értük el. A játékosok közül folyamatosan talán senki nem nyújtott kiemelkedőt, de aki játszott a meccseken, az mindig hozzátette a saját teljesítményét a sikerhez. Sok olyan meccsünk volt, amit egy góllal nyertünk meg, ez mindenféleképpen csapatunk erejét bizonyítja.
- A csapat védekező játékát nem érhette kritika, hiszen hátul végig stabilak voltatok, ám a támadásokban nem volt elég átütőerő, ahogy ezt a rúgott gólok száma is mutatja.
Jogos a kritika, sajnos tényleg nem voltunk igazán veszélyesek a kapura. A góllövésért felelős csatárok is adósak maradtak a gólokkal, de ez rám is vonatkozik, hiszen én se tudtam ősszel gólt szerezni. Pedig a középpályán az én posztomról illene egy idényben néhányszor betalálni.
- Ha már itt tartunk, hogyan értékeled az őszi teljesítményedet?
Az elsődleges célom az volt, hogy biztos kezdőember legyek ősszel a csapatban. Ezt sikerült teljesítenem.
- Elég óvatosan fogalmaztál. Az őszi bajnoki idény után készült különböző szakmai értékelések a csapat legjobbjai közé soroltak.
Azért fogalmaztam óvatosan, mert a bajnokság fele még előttünk áll. Inkább májusban térjünk vissza erre az önértékelésre.
- Melyik volt a legjobb meccsed ősszel?
Nem tudnék kiemelni olyat, amin parádéztam volna, de többször volt, hogy az átlagosnál jobban teljesítettem. Meg se merem említeni, de talán Pakson (0-3) éreztem azt, hogy a formám alapján kiemelkedőt teljesíthetek. Ám hagyjuk is inkább azt a meccset, ne is emlegessük.
- Több mint egy éve úgy jöttél el az MTK-tól, hogy azt mondták neked már öreg vagy...
Valóban, bár a fővárosi klubnál azért mondták ezt, mert az MTK most húsz-huszonkét éves játékosokra épít, és hozzájuk képest valóban öreg vagyok. Ám én egyáltalán nem érzem magam annak. Úgy érzem, hogy minden szempontból most leszek a legjobb korban, így most érhetem el a legjobb formámat.
- Mit vársz a tavaszi szezontól?
Valószínűleg nehezebb dolgunk lesz, mint ősszel. Az eddigi szereplésünk után biztosan jobban figyelnek majd ránk az ellenfelek, jobban készülnek majd ellenünk. Olyan csapatok jönnek hozzánk tavasszal, amelyek várhatóan mindent megtesznek azért, hogy elkerüljék a vereséget. Sokkal nehezebb lesz majd gólokat szereznünk. Azért persze bízom a sikeres szereplésben, abban, hogy gólképesebb lesz a támadójátékunk, és továbbra is jól teljesítünk majd a védekezésben. A támadójátékunk javítása érdekében több új játékos is érkezett a klubhoz, bár azt sajnálom, hogy ebben a félévben Lengyel Roli nem tért vissza hozzánk.
- A második hét is eltelt a felkészülésből, láthatóan kemény munkát végeztek.
Valóban sokat dolgozunk, de megéri. Úgy gondolom, hogy a most elvégzett munka megalapozhatja az év közbeni szereplésünket.
- Másfél éve kerültél a klubhoz, azóta alapember lettél, a szurkolók is kedvelnek, hogy érzed magad Nyíregyházán?
Nagyon jó a közösség itt a Szparinál, jó barátokra leltem. Említhetem Hegedüs Tibit, Miskolczi Lacit, Ambrusz Árpit vagy Bagoly Gabit. Nem csak én, az egész család, a másfél éves kislányom is remekül érzi magát Nyíregyházán. Tavasszal is bizonyítani akarom, hogy számíthatnak rám, hosszútávon is Szpari mezben szeretnék futballozni.
Média1, a Metro Újság regionális sportmelléklete, megjelenik minden hétfőn.