Lippai: A lényeg, hogy a csapat jól szerepeljen tavasszal
Az őszi szezon egyik legjobban teljesítő Nyíregyházi játékosa a szurkolók, valamint a szakemberek szerint is Lippai Ákos volt. A középpályán rengeteg futással, labdaszerzéssel, kitűnő indításokkal, és szép gólokkal vétette magát észre az ősz folyamán.
A szerencsi teremtornán is számolatlanul lőtte a gólokat, a technikás középpályás. Ráadásul a szerdai UT Arad elleni találkozó 36. percében parádés gólt bombázott - szabadrúgásból – a román kapu bal felső sarkába. A 26 éves - korábban a Diósgyőr, valamint a Bőcs színeiben is futballozó – játékos készségesen válaszolt kérdéseinkre.
- Több szurkolóval, valamint szakemberrel egyetemben mi is az ősz egyik legjobban teljesítő játékosának tartunk. Te magad milyennek értékeled az őszi teljesítményedet?
Köszönöm szépen, örülök hogy így láttátok. Igazából én is úgy éreztem, hogy az ősz második részében már jól ment a játék. Ekkor nemcsak nekem, hanem a csapatnak is sikerült elkapni a fonalat.
- Jól látható volt, hogy a kispályán is otthon érzed magad. Rendelkezel-e valamilyen kispályás múlttal? Szabadidődben szívesen kispályázol?
Igen, nagyon szeretek a szabadidőmben kispályázni, de valójában azért van kispályás múltam is. Még amikor a Diósgyőrben futballoztam, akkor rendszeresen lejárogattam futballozni, a helyi első osztályú futsall csapathoz. Két évig igazolt futsall labdarúgó voltam, és minden olyan mérkőzésen ott voltam, ami nem ütközött a nagypályás elfoglaltságommal. Mivel elsősorban hétfőn esténként voltak a bajnokik, így elég sok meccsen játszottam.
- Igazolt futsall játékos voltál? A klubodnál ebből nem volt problémád?
Nem, mivel ekkor még a junior csapatban futballoztam. De amint már a felnőtt csapatnál is számítottak a szolgálataimra, úgy - a sérülés veszélyre hivatkozva – már nem engedték, hogy tovább kispályázzak.
- A felkészülés negyedik hetébe léptünk. Te már egy jó pár felkészülést végig dolgoztál pályafutásod alatt. Milyennek értékeled a mostani foglalkozásokat?
Nagyon jó edzéseket tart a mester. A mostani felkészülésünket elég erősnek tartom, a pályafutásom alatt, talán ha egy keményebb felkészüléssel találkoztam. Úgy érzem, hogy mindenféleképpen meglesz ennek az eredménye. Keményen dolgozunk, hiszen csak ennek van értelme.
- Milyen erőben érzed magad? Sérülés, betegség hátráltatott-e az alapozás eddigi szakaszában?
Szerencsére a mostani felkészülésnél eddig elkerültek a sérülések. Sajnos ez nem volt mindig így. Például, amikor tavaly télen ide kerültem, egy pár edzés után az Achillesem begyulladt. Akkor elég rossz edzettségi állapotba kerültem a sérülésemből kifolyólag. De most jó erőbe érzem magam, eddig csak egy napot kellett kihagynom kisebb megfázás miatt.
- Mire számíthatunk tavasszal Lippai Ákostól?
Nagyon remélem, hogy ott folytatom, ahol az ősszel abbahagytam. Annak nagyon tudnék örülni. Szeretnék a csapat egyik „motorja” lenni. Minél több jó labdával szeretném kiszolgálni a játékostársaimat, valamint szeretnék minél több gólt rúgni. Azonban elsősorban nem az én egyéni eredményességem a lényeg, hanem az, hogy a csapat jól szerepeljen a bajnokságban.
- Közelebbi és távolabbi terveid a labdarúgással kapcsolatban?
Először is mindenféleképpen fel kell jutnia az idén a csapatnak az élvonalba. Aztán egy-két évet még az első osztályban szeretnék futballozni nyíregyházi színekben. A távolabbi terveimben pedig, egy külföldi ajánlat szerepel. Szeretném kipróbálni magam pár év múlva külföldön is.
- Mivel töltöd a szabadidődet?
Szeretek moziba járni, valamint otthon DVD filmeket megnézni. Szeretek kalandozni az Interneten, valamint zenét is szívesen hallgatok.
Reményeink szerint sem Lippai Ákos sem pedig a Nyíregyháza Spartacus teljesítménye sem fog visszaesni tavasszal. A fiúk nagyon elszántan készülnek a tavaszi folytatásra. Gondolom – velem együtt – önök sem bánnák, ha Lippai Ákos fentebb említett tervei valóra válnának, és az ősszel még nyíregyházi színekben, de már az első osztályú bajnokságban rugdosná a szebbnél-szebb gólokat.
Ákos, legyen úgy, ahogy eltervezted!
- Több szurkolóval, valamint szakemberrel egyetemben mi is az ősz egyik legjobban teljesítő játékosának tartunk. Te magad milyennek értékeled az őszi teljesítményedet?
Köszönöm szépen, örülök hogy így láttátok. Igazából én is úgy éreztem, hogy az ősz második részében már jól ment a játék. Ekkor nemcsak nekem, hanem a csapatnak is sikerült elkapni a fonalat.
- Jól látható volt, hogy a kispályán is otthon érzed magad. Rendelkezel-e valamilyen kispályás múlttal? Szabadidődben szívesen kispályázol?
Igen, nagyon szeretek a szabadidőmben kispályázni, de valójában azért van kispályás múltam is. Még amikor a Diósgyőrben futballoztam, akkor rendszeresen lejárogattam futballozni, a helyi első osztályú futsall csapathoz. Két évig igazolt futsall labdarúgó voltam, és minden olyan mérkőzésen ott voltam, ami nem ütközött a nagypályás elfoglaltságommal. Mivel elsősorban hétfőn esténként voltak a bajnokik, így elég sok meccsen játszottam.
- Igazolt futsall játékos voltál? A klubodnál ebből nem volt problémád?
Nem, mivel ekkor még a junior csapatban futballoztam. De amint már a felnőtt csapatnál is számítottak a szolgálataimra, úgy - a sérülés veszélyre hivatkozva – már nem engedték, hogy tovább kispályázzak.
- A felkészülés negyedik hetébe léptünk. Te már egy jó pár felkészülést végig dolgoztál pályafutásod alatt. Milyennek értékeled a mostani foglalkozásokat?
Nagyon jó edzéseket tart a mester. A mostani felkészülésünket elég erősnek tartom, a pályafutásom alatt, talán ha egy keményebb felkészüléssel találkoztam. Úgy érzem, hogy mindenféleképpen meglesz ennek az eredménye. Keményen dolgozunk, hiszen csak ennek van értelme.
- Milyen erőben érzed magad? Sérülés, betegség hátráltatott-e az alapozás eddigi szakaszában?
Szerencsére a mostani felkészülésnél eddig elkerültek a sérülések. Sajnos ez nem volt mindig így. Például, amikor tavaly télen ide kerültem, egy pár edzés után az Achillesem begyulladt. Akkor elég rossz edzettségi állapotba kerültem a sérülésemből kifolyólag. De most jó erőbe érzem magam, eddig csak egy napot kellett kihagynom kisebb megfázás miatt.
- Mire számíthatunk tavasszal Lippai Ákostól?
Nagyon remélem, hogy ott folytatom, ahol az ősszel abbahagytam. Annak nagyon tudnék örülni. Szeretnék a csapat egyik „motorja” lenni. Minél több jó labdával szeretném kiszolgálni a játékostársaimat, valamint szeretnék minél több gólt rúgni. Azonban elsősorban nem az én egyéni eredményességem a lényeg, hanem az, hogy a csapat jól szerepeljen a bajnokságban.
- Közelebbi és távolabbi terveid a labdarúgással kapcsolatban?
Először is mindenféleképpen fel kell jutnia az idén a csapatnak az élvonalba. Aztán egy-két évet még az első osztályban szeretnék futballozni nyíregyházi színekben. A távolabbi terveimben pedig, egy külföldi ajánlat szerepel. Szeretném kipróbálni magam pár év múlva külföldön is.
- Mivel töltöd a szabadidődet?
Szeretek moziba járni, valamint otthon DVD filmeket megnézni. Szeretek kalandozni az Interneten, valamint zenét is szívesen hallgatok.
Reményeink szerint sem Lippai Ákos sem pedig a Nyíregyháza Spartacus teljesítménye sem fog visszaesni tavasszal. A fiúk nagyon elszántan készülnek a tavaszi folytatásra. Gondolom – velem együtt – önök sem bánnák, ha Lippai Ákos fentebb említett tervei valóra válnának, és az ősszel még nyíregyházi színekben, de már az első osztályú bajnokságban rugdosná a szebbnél-szebb gólokat.
Ákos, legyen úgy, ahogy eltervezted!