Lippai hosszabbítás előtt
Lippai Ákos három éve szerződött a Spartacushoz. A miskolci születésű focista akkori riválisunktól, a Bőcs csapatától érkezett. Az elmúlt három évben több mint hetven bajnokit játszott a Szpari színeiben.
- Amikor ide igazoltam arra számítottam, hogy a Spartacus mezében ismét játszhatok élvonalbeli meccseken. Az első idényben nem sikerült feljutnunk, aztán a következő évben a Fradival versengve lettünk bajnokok. A feljutás után is jól szerepeltünk, és abban a bajnoki évben én is jól teljesítettem, így pozitív az eddigi nyíregyházi mérlegem.
- Hogy értékeled az őszt?
- A csapatunk a vártnál is jobban szerepelt, aminek nagyon örülök. A saját szereplésem viszont csalódást jelentett.
- A szombathelyi kudarc után általában csak egy támadó szellemű középpályást küldött pályára Révész Attila, hogy fogadtad a versenyhelyzetet?
- A REAC ellen például Bárányos és én is a kezdőben voltunk, de a Honvéd elleni meccs egy szakaszában is mindketten játszottunk. A többi mérkőzésen valóban kevesebb lehetőséget kaptam.
- Tavaszra megváltozhat a helyzet?
- Nagyon remélem. Révész Attilával a közelmúltban leültünk beszélgetni, és elmondta, hogy a védekezésben kell többet teljesítenem. Ha bizonyítok, akkor tavasszal több lehetőséget kapok.
A Szpari képes lesz az őszi eredmény megismétlésére?
Képesek vagyunk rá, de nem lesz könnyű dolgunk. Több együttesnél – például Székesfehérváron is – megerősítik a keretet. Nálunk nem érkezett eddig új játékos, de szervezettséggel, és jó csapatteljesítménnyel ez pótolható. Ehhez adottak a feltételek.
- Az NB I-ben 63 mérkőzésen szerepeltél, ebből 33-at a Szpari mezében teljesítettél, hogyan tovább?
- Remélem, hogy a századik élvonalbeli meccsemet is a Nyíregyháza színeiben teljesítem. Most tárgyalunk a szerződésem három éves meghosszabbításáról, és a legfontosabb pontokban megegyeztünk a klub vezetőivel.