Lippai lőtte a legszebb nyíregyházi gólt
Lippai Ákos már második éve meghatározó játékosa a csapatunknak, a tavaszi várakozásairól is nyilatkozik.
Lippai Ákos már második éve meghatározó játékosa a csapatunknak. Ő is, akárcsak a bajnokcsapat többi tagja az élvonalban is bizonyította, hogy nem volt véletlen a bajnoki cím elnyerésére. A középpályás, aki fazont ad a támadásainknak, ősszel egy gólt lőtt és három gólpasszt is jegyez, a tavaszi várakozásairól is nyilatkozott a Média1-nek, melyet szerkesztve közlünk.
- Hogyan élted meg az őszi idényt, és hogy értékelted a csapat teljesítményét?
- A nyolcadik hely egy újonctól mindenképpen jó, kis szerencsével még előbbre is végezhettünk volna. Nagyon sajnálom például az MTK elleni meccset, mert ott az első félidőben jól játszottunk, ziccereink is voltak. Jó lenne ezt a helyezést a bajnokság végére is megtartani. Erre jó esélyünk van, mert az összes mögöttünk álló csapattal itthon játszunk. Ha a hazai meccseket sikerül behúzni, akkor a tavasz is szép lesz. Az őszre visszatekintve egyébként talán a hazai vereségek száma volt egy kicsit sok, ha ezen javítunk tavasszal, akkor biztosan megtartjuk a helyünket.
- A csapat helyezésével, az eredményekkel mindenki elégedett, de a támadó szekciót ennek ellenére is sok kritika érte, a gólokat hiányolják a szurkolók.
- A játékunk a legtöbb meccsen biztonsági, védekező stilusu volt. A védekezésben jól is teljesítettünk, amit bizonyít, hogy csak tizennégy gólt kaptunk. Egy csapat együtt védekezik és együtt támad. Nem lehet csak a támadókkal elvitetni a balhét, mert kevés gólt szereztünk. Az őszi tizenkét találat amúgy valóban kevés, ezért jogos a kritika.
- A szurkolók ebből a tizenkettőből éppen a REAC ellen rúgott gólodat tartják a legszebbnek.
- Lehet arról is beszélni, hogy melyik volt a szebbik, de mindegyik nagyon fontos volt, hiszen majdnem minden gólunk pontokat vagy pontot eredményezett. Örülök neki ha a szurkolók így látták. Tizenegy mérkőzésen szerepeltem, igaz a DVSC ellen csak néhány percig, de a többi meccsemen kezdő voltam, és kilencszer végig is játszottam a találkozót. Szerettem volna gól és gólpassz tekintetében is eredményesebb lenni, de így sikerült. Volt egy nagyon jó sorozatom, ami még a tavalyi sikeres bajnokságban kezdődött. Harminc meccsen át elkerültek a sérülések, és elég kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottam, igaz ezeknek a meccseknek nagyobbik részét még a másodosztályban játszottuk. Sajnos az Újpest elleni meccs előtt megsérültem, és megszakadt a sorozat.
- Most is volt egy kisebb sérülésed, mi volt a gond?
- Egy húzódással bajlódtam. Többféle különböző keménységű talajokon gyakorolunk és ezt nem mindig tolerálja a lábam. De remélem a rajtra teljesen rendben leszek.
- Elkezdődött a felkészülés, új játékosok is érkeztek. Köztük van Kovács Béla is, aki hasonló szerepet tölt be a pályán, mint Te. Hogyan fogadtad őt?
- Örülök neki, hogy ide igazolt. Minél több kreatív, támadószellemű játékos van a középpályán annál élvezetesebb játékot produkálhatunk, a nézők örömére. Támadásban Bélával együtt eredményesebbek lehetünk.
- Hogyan élted meg az őszi idényt, és hogy értékelted a csapat teljesítményét?
- A nyolcadik hely egy újonctól mindenképpen jó, kis szerencsével még előbbre is végezhettünk volna. Nagyon sajnálom például az MTK elleni meccset, mert ott az első félidőben jól játszottunk, ziccereink is voltak. Jó lenne ezt a helyezést a bajnokság végére is megtartani. Erre jó esélyünk van, mert az összes mögöttünk álló csapattal itthon játszunk. Ha a hazai meccseket sikerül behúzni, akkor a tavasz is szép lesz. Az őszre visszatekintve egyébként talán a hazai vereségek száma volt egy kicsit sok, ha ezen javítunk tavasszal, akkor biztosan megtartjuk a helyünket.
- A csapat helyezésével, az eredményekkel mindenki elégedett, de a támadó szekciót ennek ellenére is sok kritika érte, a gólokat hiányolják a szurkolók.
- A játékunk a legtöbb meccsen biztonsági, védekező stilusu volt. A védekezésben jól is teljesítettünk, amit bizonyít, hogy csak tizennégy gólt kaptunk. Egy csapat együtt védekezik és együtt támad. Nem lehet csak a támadókkal elvitetni a balhét, mert kevés gólt szereztünk. Az őszi tizenkét találat amúgy valóban kevés, ezért jogos a kritika.
- A szurkolók ebből a tizenkettőből éppen a REAC ellen rúgott gólodat tartják a legszebbnek.
- Lehet arról is beszélni, hogy melyik volt a szebbik, de mindegyik nagyon fontos volt, hiszen majdnem minden gólunk pontokat vagy pontot eredményezett. Örülök neki ha a szurkolók így látták. Tizenegy mérkőzésen szerepeltem, igaz a DVSC ellen csak néhány percig, de a többi meccsemen kezdő voltam, és kilencszer végig is játszottam a találkozót. Szerettem volna gól és gólpassz tekintetében is eredményesebb lenni, de így sikerült. Volt egy nagyon jó sorozatom, ami még a tavalyi sikeres bajnokságban kezdődött. Harminc meccsen át elkerültek a sérülések, és elég kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottam, igaz ezeknek a meccseknek nagyobbik részét még a másodosztályban játszottuk. Sajnos az Újpest elleni meccs előtt megsérültem, és megszakadt a sorozat.
- Most is volt egy kisebb sérülésed, mi volt a gond?
- Egy húzódással bajlódtam. Többféle különböző keménységű talajokon gyakorolunk és ezt nem mindig tolerálja a lábam. De remélem a rajtra teljesen rendben leszek.
- Elkezdődött a felkészülés, új játékosok is érkeztek. Köztük van Kovács Béla is, aki hasonló szerepet tölt be a pályán, mint Te. Hogyan fogadtad őt?
- Örülök neki, hogy ide igazolt. Minél több kreatív, támadószellemű játékos van a középpályán annál élvezetesebb játékot produkálhatunk, a nézők örömére. Támadásban Bélával együtt eredményesebbek lehetünk.