Már a rajtot várja
Cosmin Goia a Szpari nyáron igazolt védőjátékosa már várja, hogy kezdődjön a bajnokság és hazai pályán bajnoki meccsen is bemutatkozhasson a közönségünknek.
Cosmin Goia1982-ben született (188 cm/84 kg). Korábban első és másodosztályú román klubokban (Timisoara, CFR Cluj, Dej) focizott, klubunkkal három és fél éves szerződésben egyezett meg. Goia a 29-es mezben fog szerepelni a bajnoki meccseken.
- Temesváron kezdtem focizni. A román élvonalban a korábban a CFR Cluj színeiben játszottam. Az utolsó évben a Dej csapatának a játékosa voltam, az együttes a román második ligában szerepel.
A menedzserem szólt, hogy Nyíregyházára keresnek belső védőt, és el is hívtak próbajátékra. Már a felkészülés első napjaitól itt vagyok, és közben meg is egyeztünk a nyíregyházi klubbal. A felkészülésről elmondhatom, hogy keményebb volt, mint amilyet az eddigi romániai kluboknál tapasztaltam, ennek ellenére jól bírtam a terhelést. Úgy látom az erőállapotunkkal nem lesz gond. A legfontosabb, hogy minél hamarabb beilleszkedjek a csapatba. Az első napokban nagy segítség volt, hogy több romániai játékos is van a klubnál. Ez megkönnyítette a kommunikációt és az ismerkedést.
A védelemben nagyon fontos, hogy a társakkal megértsük egymást. Most már ezzel sincs gond, több nyelven is tudom azokat a legfontosabb szakszavakat, ami szükséges a kommunikációban.
Nyíregyházán is nagyon jól érzem magam, egyedül jöttem, de már a barátnőm is ideköltözött. A klubnál is nagyon segítőkész volt mindenki, így elsősorban csak a felkészülésre, a focira kellett koncentrálni. Nagyon jó játékosok közé kerülte, jó a hangulat a csapatban. Természetesen az a célom, hogy bizonyítsak a magyar élvonalban. Remélem, hogy sok siker részese lehetek majd Nyíregyházán. Már várom, hogy bajnoki mérkőzésen is bemutatkozhassunk a szurkolóink előtt- mondta a honlapunknak a román belső védő.
- Temesváron kezdtem focizni. A román élvonalban a korábban a CFR Cluj színeiben játszottam. Az utolsó évben a Dej csapatának a játékosa voltam, az együttes a román második ligában szerepel.
A menedzserem szólt, hogy Nyíregyházára keresnek belső védőt, és el is hívtak próbajátékra. Már a felkészülés első napjaitól itt vagyok, és közben meg is egyeztünk a nyíregyházi klubbal. A felkészülésről elmondhatom, hogy keményebb volt, mint amilyet az eddigi romániai kluboknál tapasztaltam, ennek ellenére jól bírtam a terhelést. Úgy látom az erőállapotunkkal nem lesz gond. A legfontosabb, hogy minél hamarabb beilleszkedjek a csapatba. Az első napokban nagy segítség volt, hogy több romániai játékos is van a klubnál. Ez megkönnyítette a kommunikációt és az ismerkedést.
A védelemben nagyon fontos, hogy a társakkal megértsük egymást. Most már ezzel sincs gond, több nyelven is tudom azokat a legfontosabb szakszavakat, ami szükséges a kommunikációban.
Nyíregyházán is nagyon jól érzem magam, egyedül jöttem, de már a barátnőm is ideköltözött. A klubnál is nagyon segítőkész volt mindenki, így elsősorban csak a felkészülésre, a focira kellett koncentrálni. Nagyon jó játékosok közé kerülte, jó a hangulat a csapatban. Természetesen az a célom, hogy bizonyítsak a magyar élvonalban. Remélem, hogy sok siker részese lehetek majd Nyíregyházán. Már várom, hogy bajnoki mérkőzésen is bemutatkozhassunk a szurkolóink előtt- mondta a honlapunknak a román belső védő.