Már nagyon várta a bemutatkozást
A vereség miatt nem lehet teljes az örömöm- mondta Nánási Balázs, aki először játszott a Szpariban bajnoki meccsen. – Nyíregyháza – Spartacus – szpari.hu
Két saját nevelésű labdarúgó is bemutatkozhatott a Kaposvár elleni bajnoki mérkőzésen.
Nánási Balázs a védelem közepén kapott helyett a csapatban. Első élvonalbeli találkozóján nem tűnt megilletődöttnek, és jól teljesítette feladatát.
A focista Tiszalökön 9 éves korában kezdett focizni, majd hetedikes korától a Nyírsuli korosztályos csapataiban rúgta a labdát. A tehetséges focista az idén került az árnyékcsapatba, és a Kaposvár elleni meccsen – közel huszadik születésnapjához, 1989, április 22.- debütált az élvonalban.
- Az élvonalbeli bemutatkozás szép ajándék lehet a huszadik születésnapodra is.
- Felemás érzések vannak bennem a bemutatkozás kapcsán. Mióta csak focizom mindig is az volt a célom, hogy a Szpari mezt magamra húzhassam. Erre készültem a Nyírsuliban. Tizenkét éves korom óta, amikor csak tehettem, ott voltam a Szpari hazai mérkőzésein. Így, valóban nagyon örültem a bemutatkozás lehetőségének. Sajnos kikaptunk, és nem volt mit ünnepelnünk.
- Balázs, mikor tudtad meg, hogy helyet kapsz a csapatban?
- Már hét elején tudtam, hogy számolnak velem, és úgy készültem, hogy a kezdőbe kerülhetek. Természetesen nagy volt bennem az izgalom, de ezt hét közben igyekeztem magamban lerendezni. Sok jó tanácsot is kaptam, de úgy gondolom, ezt elsősorban saját magamnak kell megoldanom, és egy héten keresztül erre készültem.
- Úgy tűnik sikerrel, mert a játékoddal elégedettek voltak a szakemberek.
- A mérkőzés kezdetekor már nem izgultam, így ez nem zavart a játékban, de van még javítani valóm bőven.
- Mit tartasz erősségednek, miben kell javulnod?
- A védekező feladatokban jobban teljesítek. A fejjátékom a becsúszásaim az erősségeimhez tartoznak, de sok mindenben, így az előre játékban is javulnom kell.
- Mit csinálsz a szabadidődben?
- A foci mellett a főiskolán is tanulok, természetesen sportszakmát, ott is sokat kell dolgozni. Így alig marad időm másra. Most az a legfontosabb, hogy mindkét területen jól teljesítsek.
- Gratulálunk a bemutatkozáshoz, és azt kívánjuk, hogy minél hamarabb a századik élvonalbeli meccsről kérdezhessünk!
- Köszönöm, akár száznál is több jöhetne!