Már őszi elsők -2009.11.17.-
Farkas Márton az NB III.-as csapatunk focistája az őszi szereplésükről nyilatkozik a szpari.hu-nak.
A Szpari II. már az idei utolsó forduló előtt őszi első a Tisza csoport nagyon kiegyensúlyozott mezőnyében. A tizenkét mérkőzésből nyolcat nyert a Kovács János edző vezette csapat, kétszer döntetlenre végződött a meccs, és kétszer kikaptak. Farkas Márton a Szpari fiatal középpályása, a Tiszakanyár elleni első gól szerzője. Őt kérdeztük a Szpari II. őszi meneteléséről.
- A csapat őszi szereplését hogyan értékeled?
- Megérdemelten lettünk őszi elsők. Az eredmény magáért beszél. Az elmúlt három évben lehet, hogy volt ennél erősebb keretünk is, de csak most sikerült elsők lennünk. A csapatban szereplő játékosok is sokat fejlődtek, kialakult egy mag, akik az együttes gerincét alkotják. Az idén azok is sokat tettek a sikerért, akik a felnőtt keretből egy-egy mérkőzésre jöttek hozzánk.
- Melyik volt a legjobb őszi meccs?
- Egyértelműen a vasárnapi Tiszakanyár elleni rangadó, hiszen a győzelemmel már őszi elsők vagyunk. Az első félidőben is jobbak voltunk, agresszívebbek. Aztán tíz perc alatt 3-0-ra elmentünk, talán ekkor akaratlanul is visszaálltunk egy kicsit. A vendégek gyorsan tudtak szépíteni, és onnan nagyon izgalmassá vált a mérkőzés. Több helyzetünk is kimaradt a hajrában, a vendégek is többször veszélyeztettek, végül sikerült nyernünk. Visszagondolva az elmúlt hétre, már a meccs előtti napokban is fokozott várakozás volt bennünk, és sikerült teljesíteni a tervünket. Sajnos engem kiállítottak második sárgáért. Úgy érzem, hogy végig nagyon kemény párharcokat vívtam, és én is nagyon sokat kaptam az ellenfél játékosaitól.
- Hogy született a gólod?
- Dosso beadása jól jött befelé, a rövidre Fekete Ádám érkezett, de nem ért bele mert megtaszították. Akkor már éreztem, hogy jó lesz nekem a labda. Jól érkeztem, és csak be kellett fejelni. Nagyon örültem, mert fejest gólt még talán nem is szereztem, igaz nem olyan hosszú még a pályafutásom.
- Hol kezdtél focizni?
- Nyírtéti vagyok, és a helyi klub ifjúsági csapatában kezdtem, nyolcadikos koromban. Két év múlva elkerültem a Kölyök SC-hez, a megye III.-ban játszottunk. Onnan hívtak Sényőre, először az ifiben szerepeltem, aztán beverekedtem magam a felnőtt csapatba. Másfél éve Balogh Zoltán edző hívott a Szpari II-be. Nagyon örülök, hogy ilyen sikeres az őszi szereplésünk.
- Visszatérve a gólokra, vasárnap is fontos találatot szereztél, mert előtte egy tizenegyes és több lehetőség is kimaradt. De a másik őszi gólod legalább ennyire döntő volt, hisz azzal nyertetek.
- Azt a Kemecse ellen a hosszabbításban lőttem. Varga Krisztián egy szabadrúgást ívelt a kapu elé, amit kifejeltek, és én vagy tíz méterről lőhettem kapura, a labda a sok játékos közt is utat talált a hálóba.
- Mi lesz vasárnap Diósgyőrben az utolsó őszi NB III.-as bajnoki meccsen?
- Ott is nyerni akarunk!
- Mivel telik a szabadidőd?
- Edzések után általában megyek haza Nyírtétre. Otthon barátnőmmel és a családdal töltjük el a szabadidőt.
- Mik a terveid?
- Természetesen az, hogy bekerülhessek a Szpari kezdőbe!