Márkus: ",,Nem felejtettem el gólt rúgni"

Az utolsó napokban érkezők között van egy olyan labdarúgó, akinek nem idegen a Sóstói úti, Városi Stadion. A Paksról kölcsönbe érkező Márkus Tibor ugyanis az 1998-99-es szezonban fél évet már szerepelt Nyíregyházán.

Honlapunkon már olvashattak róla szurkolóink, hogy az átigazolási időszak utolsó napjaiban igen aktív volt a Nyíregyháza Spartacus FC vezetősége. Augusztus utolsó hetében nem kevesebb mint hat új labdarúgó szerződött a Szparihoz. Az elkövetkező napokban egy-egy hosszabb interjúval próbáljuk az új futballistákat bemutatni, közelebb hozni a Nyíregyháza Spartacus FC-ért szorítókhoz.

Az utolsó napokban érkezők között van egy olyan labdarúgó, akinek nem idegen a Sóstói úti, Városi Stadion. A Paksról kölcsönbe érkező Márkus Tibor ugyanis az 1998-99-es szezonban fél évet már szerepelt Nyíregyházán. Az NB II-ben 2005-ben bajnoki címet szerző Tatabánya csapatát 37 góllal segítette a feljutáshoz a Finnországban és Cipruson is profiskodó labdarúgó. A másodosztályú gólkirályi címet begyűjtő támadó a következő évben az élvonalban 19 találattal a második legeredményesebb játékos volt. A Tatabányán rendkívül eredményes csatár – két és fél év alatt 69 gólt szerzett - első nyíregyházi szezonjában nem szerzett bajnoki gólt. Reményeink szerint ebben a szezonban ezt az elmaradást pótolni fogja Márkus Tibor.

 

Milyen emlékeket őrzöl az első nyíregyházi szezonodból?

Vegyesek az érzelmeim, mert a leigazolásom után ugyan jól indult a nyíregyházi karrierem, de egy idő után az akkori mester már nem számolt velem. Így mindössze öt bajnokin léphettem pályára akkor a Szpari színeiben. Nagyon bízok benne, hogy ezúttal ez másképp lesz.

 

Az elmúlt szezonjaid nem a karriered legszebb évei voltak. Tavaly például alig játszottál. Mi volt ennek az oka?

Sajnos az utóbbi egy évben nem úgy jött ki a lépés, ahogy azt én szerettem volna. Pakson, Gellei Imre keze alatt egy csatárral játszik a csapat, és Tököli Attila mögött kevesebb szerephez jutottam. Ezért alakult úgy, hogy az atomvárosból már másodszor is kölcsönbe adtak.Szeretném megköszönni Haraszti Zsolt elnök úrnak (Paksi FC) azt, hogy a kölcsönadásnál az én érdekeimet helyezte előtérbe.

 

Milyen célkitűzésekkel vágsz neki a mostani szezonnak?

Először is szeretném minél hamarabb utolérni magam, hiszen be akarok kerülni a kezdőcsapatba. Mivel van egy kicsi fizikai lemaradásom, így nagyon jól jött számomra ez a két hetes bajnoki szünet. A pályán pedig természetesen a góljaim számát szeretném minél nagyobb számban gyarapítani. Csatárként így tudok a legjobban hasznára válni a csapatnak.

 

Voltak-e ismerős arcok a nyíregyházi öltözőben?

A túlnyomó többséggel ellenfélként már találkoztam a pályán. A keretet alkotó futballisták közül viszont még egyikőjük sem volt csapattársam. Egyedül a szakmai stáb tagjával, Szatke Zolival futballoztam még 1998-1999-ben egy csapatban itt Nyíregyházán.

 

Mi a legnagyobb erényed?

Elég gyorsnak tartom magam, valamint a kapu előtt a helyzeteimet jó százalékban értékesítem. Ezt szeretném kamatoztatni a Szparinál is.

 

A szabadidődet mivel töltöd?

A korombeli fiatalokhoz hasonlóan én is nagyon szeretek internetezni, televíziót nézni, olvasni. Valamint a feleségemmel is igyekszem minél több időt együtt tölteni.

 

A párod is elkísért Nyíregyházára?

Nem, sajnos a feleségem Budapesten maradt, mivel olyan munkája van, amit nem tudunk feladni. Amikor tud, akkor természetesen itt lesz velem. Hétvégenként, vagy amikor szabadságon van akkor igyekszünk minél több időt tölteni egymással.

 

 

Márkus Tibor

 

Poszt: csatár

Születési idő: 1978. október 10.

Pályafutásának állomásai: Ferencvárosi TC, BFC Siófok, Nyíregyháza, III. Kerületi TVE, Csepel FC, Fóti SE, Százhalombatta, Rops (finn), FC Tatabánya, Apollón Limasszol (ciprus), Digenisz Akritasz Morfú (ciprus), Paksi FC,

Élvonalbeli mérkőzéseinek száma/góljai száma: 77 meccs/ 28 gól