Matuzsálemi korú klub, fiatal csapattal - Nyíregyháza - Spartacus - (Szpari)

Pénteken az MTK együttesét fogadjuk. A mérlegünk nem igazán kedvező a Hungária körúti együttessel szemben.
Nyíregyháza Spartacus – MTK Budapest
Soproni Liga 27. forduló
Május 9., péntek, 19.00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Arany Tamás, asszisztensek: Kelemen Attila, Fehér Gyula

Érdekes, hogy míg a magyar élcsapatok többsége többször is elvérzett a nyíregyházi katlanban, addig az MTK egyszer sem. Hazai pályán hét meccset játszottunk velük, és háromszor döntetlen eredmény született. Négyszer ők nyertek. Sőt legutóbb (2005. május) az eddigi legsúlyosabb hazai vereségünket (0-5) szenvedtük el. A Szpari hazai pályán ezt a meccset kivéve, soha nem kapott ennyi gólt az élvonalban.
Az egyetlen MTK elleni győzelmünket a fővárosban vívtuk ki, még 1982-ben. Czeczeli és Moldván rúgták a góljainkat. A következő évben már csak döntetlent tudtunk kiharcolni (1-1) idegenben, akkor Fecsku talált be. A további hat idegenbeli meccsen pontot sem tudtunk szerezni. Legutóbb 2-0-ra kaptunk ki, de aki látta az őszi meccset, tudja, hogy másképpen is alakulhatott volna a mérkőzés.
A Spartacus focistáinak van tehát miért visszavágni a vendégeknek. A magyar élvonal legöregebb klubja -az idén lesznek százhúsz évesek- az egyik legfiatalabb csapattal vívja a bajnoki küzdelmeket. Bár legutóbb a Vasastól szenvedtek vereséget hazai pályán, ennek ellenére is maradtak a tabella élén. További pontveszteségek már a bajnoki esélyeiket is rontanák, így nyilván nyerési kényszerrel érkeznek majd a Sóstói úti stadionunkba.
A Szpari egy sor jubilleumról emlékezhet meg az idei évben. Az ünnepi időszak nyitányát az MTK elleni találkozónk jelenti. Így biztosak lehetünk abban, hogy a Spartacus játékosai mindent megtesznek azért, hogy begyűjtsék az első hazai győzelmet a magyar klubok matuzsálemétől.

Arany Tamás tavaly két meccset vezetett a csapatunknak, mindkettőt 1-0-ra megnyertük. Az elsőre nem is kell emlékeztetni olvasóinkat, hisz a Vecsés elleni aranymeccset is Arany vezette. Ki ne emlékezne, amikor majd egy éve Montvai góljával bajnokok lettünk?
Ősszel a Fáy utcában a Vasas elleni kupameccsünket is Arany fújta, akkor Rojas fejesével nyertünk 1-0-ra.