Meccs után, meccs előtt

Brekk Jánost először a szombati kilencven percről kérdeztük, de természetesen nyilatkozott a szerdai Liga Kupa találkozóról is a szpari.hu-nak.
- Ezen a mérkőzésen is kellett a meccs közben változtatni a taktikán, egy kicsit réstzletesebben beszélne erről?
- A meccs előtt is voltak kételyeink, hisz bizonytalan volt, hogy szerepel-e Sira Pista, és ő lesz az egyedüli ék vagy játszhatnak az új csatárok, és Détári vállalja a két ékes játékot. Aztán már a kezdés után láthattuk, hogy nem csak két csatárral játszanak, de a szélső hátvédek is előre mentek mindkét oldalon, hogy széthúzzák a védelmünket, és így középen a csatáraiknak könnyebb dolga legyen. Mikor ez kiderült, akkor mi is váltottunk, és Hegedüs Tibi közvetlenül a védelmünk előtt játszott. Sajnos így is kaptunk egy elkerülhető gólt
Láthatóan nem ijedtek meg a fiúk ettől és több helyzetet is kidolgoztunk.

- Úgy tűnt a belőtt gól után már a hazaiak nem merték folytatni azt a nyílt játékot, amit addig felvállaltak.
- Úgy érzem, hogy miután volt két élesen kapu elé belőtt labdánk, amiről éppen csak lemaradtak a csatárok, azután játszottak visszafogottabban. Ebben az időszakban adódtak lehetőségeink, de sajnos kimaradtak. Moldovan is rossz megoldást választott a legnagyobb helyzetünknél, és utána a hiba miatt a játéka is visszaesett.
A második félidőben arra számítottunk, hogy a hajráig kontrákkal bevehetjük a soproni kaput. Erre is meg volt az esély, igaz egy pontrúgásból. Összességében elégedettek lehetünk a látottakkal, mert a csapat játékában is tapasztalható a javulás.
A fiatalokat is dicsérhetjük Miskolczi Laci rengeteget dolgozott, amíg a pályán volt, és ő szerezte a gólt is. Sipos Tamás éles szituációban –elég forró hangulat közben- lépett pályára és jól teljesített, bizonyította, hogy bevethető. De a másik két középső hátvédünk is nagyon jól teljesített, és a középpályán is jól dolgoztak a fiúk.

- Bár még a szombati meccset elemezzük, de nem igen van idő megállásra, hisz szerdán Liga Kupa mérkőzés következik a Vasas ellen.
- Várhatóan azok kapnak szerepet a kezdőben, akik eddig még nem bizonyíthattak. Komolyan gondoljuk, hogy minden játékosra számítunk és ez jó lehetőség a bizonyításra. Bagoly Gabi kiesése miatt majd mindenki ott lesz vagy a kezdőben vagy a kispadon. De erről véglegesen a keddi edzés után döntünk. Azt is kihangsúlyozom, hogy minden meccset, így a Liga Kupát is egyformán komolyan veszünk.

Holnap reggel a VTV-ben hét óra után, várhatóan fél nyolc körül Brekk János nyilatkozik a televízió Jó reggelt című műsorában.