Meg akarjuk tartani őket!

A fórumunkon többen érdeklődtek Ramos, Mboussi és Dosso további sorsáról. Révész Attila elmondta: meg akarjuk tartani őket!
Többen érdeklődtek fórumunkon Ramos, Mboussi és Dosso további sorsáról. A fórumon olyan hírek is megjelentek, hogy Debrecenből lennének a kérők, és eladná őket a klubunk.
Révész Attila a korábbi online fórumon ígéretet tett arra, hogy a felmerülő kérdésekre minél hamarabb válaszokkal szolgál. Őt kérdeztük a három idegenlégiósunk sorsáról.

- Először is a tisztánlátás érdekében, a tényeket mondom el. Mboussi és Dosso esete teljesen egyező, egy félévre kötöttünk velük megállapodást, amely egy opciós egyezséget is tartalmaz. Vállalták, hogy újabb három évig a Spartacus játékosai lesznek. Június 15-e a határnap, addig kell kifizetnünk a játékosok menedzsereivel kialkudott ár második részletét. Az első részletet a februári szerződéskötéskor fizettük. Ha kifizetjük a második részletet, akkor a szerződés szerint továbbra is a Szpari játékosai.
Ramos helyzete is hasonló, de vele megkötöttük a három éves szerződést, azzal, hogy az összeg második részletét júniusban fizetjük.
Ha mindhárom játékosnak kifizetjük a szükséges összeget, akkor továbbra is nálunk fociznak.
Az a célunk, hogy ezt a nem kevés összeget előteremtsük, és megtartsuk mindhármukat. Jelenleg azon dolgozunk, hogy tartani tudjuk a határidőt.
Az valóban igaz, hogy több magyar élcsapat –szinte mindegyik- érdeklődött. Különösen Ramos és Mboussi leigazolására lenne több klubnak hajlandósága, de Dosso miatt is megkerestek. Ramos esetében egy egészen komoly pénzügyi ajánlat is érkezett. De mi meg akarjuk tartani őket, nem az eladásukról gondolkodunk. Dosso egy pár hétre hazautazik édesanyja operációja miatt. Mboussi a szünetben is itt lesz Nyíregyházán, ma beszéltem vele arról, hogy milyen gyakorlatokkal készüljön a június 23-ig.
Ha kifizetjük a szükséges összegeket, akkor már nem sok lehetőségünk lesz további igazolásokra. Egy csatárban és védőben gondolkodunk, várhatóan a Dinamo Kijevtől is érkezik kölcsönbe egy csatár és egy védő. A csatár, az ukrán utánpótlás válogatott Shevel Yuriy részére a meghívót is elküldtük- mondta Révész Attila.