Meg kell indulni felfelé! -2009.11.01.-
A szombati meccs után Sziky Gyula klubtulajdonos a következőket nyilatkozta:
- Nagyon szomorúan szemléltem a Honvéd elleni mérkőzésen történteket. Hiába voltak a kimaradt nagyobbnál nagyobb helyzetek, a focit gólra játsszák csak a három pont számít, amire nagyon nagy szükségünk lett volna. Sajnos nem sikerült megszerezni a győzelmet, és az utolsó helyen állunk a tabellán, amire az aranyérem megszerzését -2007- követően még nem volt példa a klub életében. A meccs után elmondtam a játékosoknak is, hogy mennyire elégedetlenek vagyunk a teljesítményükkel. Arra is felhívtam a figyelmüket, hogy végre meg kell tanulniuk, meg kell érezniük mit jelent a Szpari focistájának lenni, ennek a klubnak a mezében focizni. Nem akarok és a klubvezetése sem akar még egyszer másodosztályú csapatot finanszírozni.
Ezért a mérkőzés után a szakmai stábbal is megbeszélést tartottunk. Úgy döntöttünk, hogy nem változtatunk, ezzel a stábbal dolgozunk tovább. A feladat adott, tizenhét mérkőzés van hátra a bajnokság végéig, a mérkőzéseknek legalább a felét meg kell nyerni,hogy az elvárásainknak eleget tegyünk. Döntésünket közöltük a játékosokkal is. Azt is elmondtuk, hogy a gyenge teljesítmények alapján lesznek változások a keretben.
Elmondtuk az érintetteknek, hogy hétfőtől a következő meccsre kell készülniük, és Szombathelyen csak a győzelem az elfogadható eredmény.
Nehéz helyzetbe hoztuk magunkat az elmúlt 13 fordulóban, de meg kell oldani ezt a feladatot, és el kell indulnunk felfelé a tabellán. Ez az egyetlen igazi értékmérője annak a döntésemnek, amelyben bizalmat szavaztam a szakmának és a játékosoknak. A keretet januárban igen csak meg kell erősítenünk, hisz az már bizonyos,hogy ez a nyáron nem sikerült.