Megmagyarázhatatlan vereség Tiszabecsen -2010.09.22.-

Megmagyarázhatatlan 4-1-es vereséget szenvedett a Szpari a Magyar Kupában.

Tiszabecs–Nyíregyháza Spartacus 4–1 (3–0)

Magyar Kupa, 3. forduló

Tiszabecs, 300 néző, v.: Sándor Cs. 

Tiszabecs: Gergely I. – Nagy P., Radács, Moss, Rapos, Vakarcs, Fedor A. (Zámbó, 69. p.), Bornemisza (Riskó, 65.p.), Rapljuk, Marinas (Máté G., 65.), Varga Z.

Edző: Szécsi Zoltán

Nyíregyháza Spartacus: Vojinovic – Hurt (Bosnjak, a szünetben), Bodnár J., Goia, Varga K. (Gergely B., 69.) -  Abdelali (Fekete Á., a szünetben), Minczér, Makai I. - Szilágyi N., Batizi-Pócsi, Pujante 

Edző: Brekk János.
Gólszerzők: Varga Z. 2 (18.p., 67.p.), Bornemisza (38.p.), Rapljuk (42.p.), Pujante (89.p.)

Kiállítás: Goia (dulakodásért, 87.p.)

 

Szécsi Zoltán: – Úgy érzem, a valóságban nincs ekkora különbség a két csapat között.
Brekk János: – Megérdemelten nyert a hazai csapat, számunkra pedig ez az a vereség, amit nem lehet megmagyarázni. A második sorunk által nyújtott teljesítménynek lesznek következményei.

 

A mérkőzés harmadik percében Szilágyi megszerezhette volna a vezetést a Szparinak, egyedül tört kapura, de nem sikerült a kifutó kapus mellett ellőnie a labdát. Támadott a Szpari, de gólhelyzetig nem jutott. A 18. percben a hazaiak jobb szélen indítottak akciót, Rapjuk egyedül futhatott el a szélen jobbról tíz méterről leadott lövését még hárította Vojinovic, de a kipattanó labdából ismétehetett a tiszabecsi játékos a kapu felé tart emelést Varga Zoltán fejelte be a kapuba.

Néhány Szpari lövést láthattunk ezekután, de ezekből sem lett gól.

A 38. percben a védelmünk újabb gólt hozott össze. Bodnár a kiugró Bornemissza elől adott haza, Vojinovic vissza akarta passzolni Bodnárhoz, de az érkező Bornemissza elé pattant a labda, aki kapusunk fölött a hálóba emelt.

A 42. percben Rapjuk ugorhatott ki, a partjelző les jelzett, a védőink megálltak, míg a hazai csatár gólt szerzett.

A Szpari a második félidőben sem tudott újítani, a betömörülő hazaiak ellen, ráadásul egy kontrából tovább növelték előnyüket.

A hajrában még kiállította a játékvezető Goiat, majd Bosnjak jobb oldali szabadrúgásából Pujante szerzett egy gólt.

Kár szót vesztegetni a körülményekre, mert ez a teljesítmény önmagában volt érdemtelen a csapatunktól.

A szpari.hu elnézést kér a késői tudósításért, ennek technikai okai voltak.