Megvalósult álom: bajnok a Szpari!

Amit sokan csak álmodni mertek, az most megvalósult, a Szpari a Fradit négy ponttal megelőzve megnyerte a bajnokságot a másodosztály keleti csoportjában.
Egy hónap múlva ismét NB I-es mérkőzésen szurkolhatunk a csapatunknak, Nyíregyházának, a Szparinak!

Kilencezer nyíregyházi piros-kékbe öltözve várta szombaton kora este, hogy álmaink valóra váljanak. A közönség nagyszerű hangulatot varázsolt a stadionba, hogy teljesüljön a várakozás.
Meglepetésre az első helyzet a vendégek előtt alakult ki, egy szöglet után Szabó a kapu fölé fejelt. Úgy tűnik a Szparinak ennyi kellett ahhoz, hogy beinduljon a gépezet, mert innentől kezdve nagyszerű első félidőt produkáltak. A gól már a tizenegyedik percben megszületett. Madar Csaba pontosan tette ki a labdát a bal oldalon érkező Claudionak, Cornaci pontosan ívelt az ötös sarkán álló Montvai Tibi fejére, ő pedig a kapu közepébe bólintott.
Megjegyezzük, Cornaci nagyszerű dramaturgiai érzékről tett tanúbizonyságot,a bajnokság első szparista gólját ő fejelte az orosháziaknak, míg az utolsó bajnoki találatot ő készítette elő tavaszi gólkirályunknak. A Szpari rendre gyors támadásokat vezetett, és több gólt is lőhettek volna, így például Lengyel Roli és Lippai Ákos is a kapufát találta el. Ákos egyébként lövéseivel gyakran megdolgoztatta Bogdánt, de az utánpótlás kapus állta a rohamokat.
A második játékrészben lassult az iram. Madarék így sok gólhelyzetet dolgoztak ki, de a lehetőségek kimaradtak. A vecsési gárda mindent megtett az egyenlítésért, de nem tudták feltörni a hazai védelmet. A vendégek a hajrában egyre keményebb belépőkkel állították meg a szparista támadásokat, aminek Lippai és George látta kárát.
A két perc hosszabbítás alatt már felállva ünnepelte a közönség a bajnokcsapatot, bajnokcsapat, bajnokcsapat!