Mesterszemmel -2009.10.24.-
Véber György: - Borzasztó fontos mérkőzés volt három, zsinórban elveszített találkozó után. Úgy éreztük, hogy ez egy úgymond vízválasztó mérkőzés lehet, azaz itt majd ki tudunk mászni a „gödörből” – bár én nem éreztem annak. Egy pici mentális fáradtság jeleit látom a csapaton, az első félidőben látszódtak is azok a hibák, amiktől féltünk a mérkőzés előtt. A második játékrészből viszont óriási erőt meríthetünk a hátralévő időszakra, abból, hogy a társaság képes volt egy ilyen második félidőt produkálni mind játékban, mind erőnlétben, ez hatalmas gátat törhet át. Nagyon bizakodva várjuk a hátralévő három fordulót, hogy olyan pontmennyiséget tudjunk összegyűjteni, amivel tavaszra bátor célokat tűzhetünk ki magunk elé.
Szentes Lázár: - Az első félidő elfogadható volt, ki-ki játékban mi szereztük meg a vezetést. A szünetben arról beszéltünk, hogy még gólt kell rúgnunk, a valószínűleg nagy erőket mozgósító Lombard Pápa ellen. Ehhez képest a második percben gólt kaptunk, és ezután kifújt a csapat. Már a mérkőzés után az öltözőben voltak a vezetők, hogy tisztázzuk a történteket, és a következő meccsig hátralévő időben rendezni kell a sorokat.
A szpari.hu a mérkőzés után megkérdezte Szentes Lázárt, hogy vannak-e olyan közvetlen okai a mérkőzésen tapasztalt teljesítménynek, amelyek már a találkozó közben vagy utána is világosan látszottak?
- Úgy gondolom most nem szabad elhamarkodott nyilatkozatokat tenni. A második félidőben nyújtott teljesítményünk olyan durva sokk volt, hogy egy mélyebb elemzést igényel. Ahogy a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón mondtam, a következő napokban mindenkinek aki a csapat körül van, a tulajdonostól a szertárosig, a szakvezetésnek és a játékosoknak is meg kell beszélnie a történteket, mert a második félidő elfogadhatatlan volt.