Mindenki küzdött egymásért
A legjobban annak örült Révész Attila, hogy fegyelmezett, küzdő, harcos Szpari volt a pályán vasárnap este.
- Milyen érzéseid voltak közvetlenül a meccs lefújása után, amikor több lehetőséget is elpuskáztunk?
- A Debrecen elleni eredmény, az 1-1 a játékerőket figyelembe véve elfogadható. Sajnos, akár csak tavaly, nem sikerült megszerezni a három pontot. Nem tudom miért, talán nem bíztunk eléggé a győzelemben. A mérkőzés hajrájában voltak lehetőségeink a gólszerzésre, de a találkozó egészét nézve is nekünk voltak a nagyobb helyzeteink. De ezért erős csapat a DVSC, mert volt egy játékosuk, aki egy bedobást követő hibánkat egyből gólra tudta váltani.
Ami a legfontosabb, hogy a játékosok újra csak a játékra koncentráltak, és teljes erőbedobással fociztak. Azt a harcos felfogást láthattuk, amit tavaly megszoktunk. Újra ki tudtak állni egymásért a játékosaink. Mindenki küzdött egymásért. Ebből a helyzetből könnyebb lesz előbbre jutnunk. Csak ezen az úton mehetünk tovább.
Ha ezt a mentalitást megerősítjük, akkor sikeresek lehetünk. Most jönnek olyan meccsek is, ahol majd idegenbe is a három pontért kell mennünk. Az most látható, hogy csak győzelmekkel tudunk feljebb jutni a tabellán, a döntetlenekkel csak araszolunk. A DVSC elleni döntetlen értékét Kecskeméten erősíthetjük meg, akkor, ha ott nyerni tudunk.
- Hogy láttad, a játékosok teljesítették amit a mérkőzés előtt kértél?
- Maximálisan, legutóbb Szombathelyen a pályán szinte semmit sem kaptunk vissza abból amit kértünk, most szinte mindent teljesíttek a játékosok. Most a középpálya nagyon jól dolgozott, és Apostu is elől. Látni kell, hogy szinte senkinek sincs biztos helye a csapatban. Ezt a játékosok is tudják, és el is fogadják.
El kell mondani, hogy volt ellentét a külföldi és a nyíregyházi és hazai játékosok között. Úgy érzem ezt kívülről is szították. Talán volt, aki azt gondolta, ha nem megy a játék elküldjük a külföldieket. Ennek a problémának a megoldásában ma sokkal előbbre jutottunk, azt gondolom rendezni lehet ezt a kérdést, és egységes csapatunk lesz, mint vasárnap. A játékosok is belátták, hogy csak így lehetünk eredményesek. Nem örülök annak, hogy a jelek szerint a lelátón is vannak, akik az összefogás helyett, inkább a széthúzást választják. Az edzőt mindig lehet szidni, de nem kellene a játékosainkat.
- Kiknek a játékát emelnéd ki?
- Zabos Attila kiemelkedő teljesítményt mutatott, Apostu megkapta a mezőny legjobbja címet, de mindenki hozta a tőle várható teljesítményt. Masszív volt a védelmünk, nagyon fegyelmezettek voltunk, csapatként működtünk, ilyen játékkal lehet előre lépni. A közönségünk is jó hangulatot teremtett a lelátón, ők is sokat segítettek.