Mindenki várja már a rajtot

Szurkolók és játékosok egyaránt türelmetlenül várják a bajnoki rajtot, derült ki a szerdai ankéton. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Szerdán a Bujtosiban tartotta idénynyitó szurkolói ankétját a Nyríeghyáza Spartacus FC. A megjelenteket Karakó Ferenc köszöntötte, aki a pénzügyekről elmondta, a bajnokság végéig biztosítják a szükséges forrásokat.

Ezt követően Révész Attila bemutatta az újonnan érkezett játékosokat. A visszatérő Lakatos Istbván a hetes számú mezt kapja.

Majoros Árpád legutóbb Krakóban focizott, a szakvezetés a középpálya baloldalán számít a játékára, a 21-es mezben láthatjuk majd.

David Imedashvili a Kijevi Dinamótól érkezett kölcsönbe a Nyíregyháza Spartacushoz. A szakvezetés szerint a grúz focista a tavasz legnagyobb igazolásának bizonyulhat a Soproni Ligában, bíznak abban, hogy a középpályás hamar meghatározó tagjává válik a Spartacusnak.

 

Szurkolói kérdésekre a játékosokat munkáját is elemezte a klubmenedzser, illetve felvázolta a várható kezdő csapatot.

Révész szerint Illyés és Lazareanu hasonló képességű kapusok, ősszel Filip sérülése alatt többször is remekül teljesített Illyés Dani, és az előkészületi meccseken is jól védett, így továbbra is ő kezd a kapuban.

A négy védő poszton sok vita nincs a szakember szerint. Perényi ősszel egyre jobban teljesített. A két középső védő –különösen együtt- szintén jól „muzsikál”, így nincs ok változtatásra. Inkább az aggasztó, hogy Mboussi egy krónikus térdsérüléssel kénytelen játszani. A védelem bal szélén Cornaci helye is biztos. A szakvezetés szerint fizikailag kitűnő állapotban van, két-három évig biztosan képes az élvonalbeli teljesítményre, de hosszabb távon be kell építeni egy saját focistát erre a posztra.

A védekező középpályás posztján többen is bevethetők, most Minczér játszott, de elképzelhető itt Ramos és Ambrusz szereplése. Biztosnak látszik ebben a sorban Zabos és Imedashvili helye, tőlük várja a csapat mozgatását és egyben összetartását is a szakvezetés.

A támadó szekció három fős lesz. Apostu és Stojkov helye itt biztos, mellettük szerepet kaphat Majoros, de más lehetőség is elképzelhető. Lippai Ákos sérüléssel bajlódik. Odrobéna csereként több poszton is szerepelhet. Hegedüsre a védelemben számít Révész Attila, de fizikailag utól kell érnie magát. Miskolczinak a sérülése miatt hasonló gondjai vannak. Szilágyinak a tudat alatti félelmeit kell legyűrköznie a szakember szerint. A szakvezetés több fiatalt is szeretne beépíteni a csapatba. Bejelentették, hogy profi szerződést kötöttek Batizi-Pócsi Balázzsal. A klubmenedszer azt várja, hogy a csapat a bajnokság végén is az ötödik helyen zárjon.

 

Sziky yula klubtulajdonos elmondta, azt szeretné, hogy az általa nagyrabecsült első nyíregyházi aranycsapat a „Temesvári-legénység” legjobb teljesítményén –hetedik hely- javítani tudna a Szpari. Kiemelte, hogy sokat jelent a Nyíregyháza Spartacus számára a Kijevi Dinamóval kialakított szoros kapcsolat, és ezúton is köszönetet mondott az ukrán élcsapat vezetőinek. Ő is azt mondta, hogy reményei szerint a Soproni Liga legjobbjai közé fogják sorolni Imedashvilit. Kijelentette, hogy szeretné elérni: a klub ne legyen poltikai csatározások tárgya, eszköze.

 

Zabos Attila csapatkapitány elmondta, hogy nagy megtiszteltetés számára, hogy ő viselheti a szalagot. Bízik abban, hogy sikeresek lesznek, és ez még jobban összekovácsolja a sok nemzetiségű csapatot. Azt is elmondta, hogy a játékosok már nagyon várják a kezdést. A szurkolók is jelezték, hogy nagyon várják a vasárnapi rajtot.