Miskolczi: Tartoztunk közönségünknek ezzel a győzelemmel -2010.03.23.-
A tavasszal lejátszott négy meccsen két győzelmet valamint két döntetlen tud felmutatni a Nyíregyháza Spartacus FC csapata. A védőmunkája mellett a remek pontrúgásaival a tavaszi menetelésből nagy szerepet vállaló csapatkapitányt, Miskolczi Lászlót kérdeztük a tavaszról.
Számítottak-e ilyen remek kezdésre tavaszi kezdésre?
Azt nem mondanám hogy számítottunk rá – az őszi eredmények tükrében – de nagyon bíztunk benne, hogy minél több pontot sikerül majd szereznünk tavasszal. Hála Istennek az eddigi mérkőzésekből sikerült nagyon jól kijönnünk. A Kaposvár elleni bajnokira is nagyon készültünk, hiszen az eddigi legnehezebb ellenfél ellen kellett pontokat szereznünk. Nagyon örülök neki, hogy sikerült győzni.
Ráadásul hazai pályán. Augusztus óta végre ismét sikerült győzni a Városi Stadionban.
Igen mindig különleges érzés a saját szurkolóink előtt győzni. Úgy érzem, hogy tartoztunk kitartó közönségnek is hogy itthoni mérkőzésen is nyerjünk. Hiszen a rossz őszi szereplésünk után is sokan jöttek ki szurkolni nekünk Paks ellen is, pedig rendkívül hideg idő volt. Most pedig a Kaposvár ellen még többen jöttek ki szurkolni nekünk, ráadásul a meccs végén meg is tapsolták a csapatot, holott még mindig nem kerültünk el a kritikus helyről.
Az idén még veretlen Szpari az 5. helyet foglalja el a tavaszi tabellán. Ám még csak most jön a neheze. A tabella elejéhez tartozó csapatok elleni mérkőzés sorozatról is van véleménye Miskolczinak.
Beszéltük így csapaton belül hogyha az MTK otthonában sikerülne pontot szereznünk, akkor az egy elég nagy lendületet és önbizalmat adna nekünk, hogy jól jöjjünk ki ebből a nagyon nehéznek ígérkező ötmérkőzéses sorozatból. Igaz, hogy jövőhéten a címvédő Debrecen jön hozzánk, de én úgy érzem, hogy a szépszámú közönségünk támogatásával megverhetjük őket. Szeretnénk folytatni eddigi remek sorozatunkat, és nagyon jó lenne ha minden hazai meccsünkön örömet tudnánk szerezni kitartó szurkolóinknak.