Moldovan Újpesten marad

A Szpari játékosai gőzerővel készülnek a szombati bajnoki mérkőzésre, a csapat vezetése közben már a szünetre is gondol amikor távozók és érkezők is lesznek.
A Szpari öltözőjében ma reggel új arcot is láthattunk, de hiányzók is voltak.
Szokás szerint már kilenc órakor együtt volt a játékoskeret, hogy a fél tízes edzésre felkészüljenek. A csapat gőzerővel készül a szombati mérkőzésre. A rivális elleni győzelem nagyon jól jönne a Szparinak az őszi szezon vége előtt. Ezzel végképpen bizonyíthatnánk, hogy az idény meglepetését a csapatunk szereplése jelenti.

Az edzésekről továbbra is hiányzik sérülése miatt Cséke György és Sipos Tamás. Ebben az idényben már nem biztos, hogy szerepelhetnek a csapatban. Perényi Szabolcs hétvégén hivatalos ügyben Romániában járt, ahol koccanásos autóbalesetet szenvedett. A vezető melletti ülésen ülve beütötte a fejét, és horzsolásos sérüléseket szenvedett az arcán, de ő együtt edz a csapattal. A vezetők tőle is azt várják, hogy bizonyítsa segíteni tudja a védelmünk játékát.

A szakvezetés értékelte a szeptemberben érkezett két argentin eddigi teljesítményét. Úgy ítélik meg, hogy Ivan Rojas a csatár poszton nem tudja megoldani a gondokat. Így a játékos a hétvégén hazautazik. Tomas Charles a bajnoki szünetig mindenképpen marad, akkor döntenek a jövőről.
Marius Savával tovább tárgyal a klub, még nem jutottak egyezségre.
Moldovan Tibor minden valószínűség szerint Újpesten marad. A két klub vezetői a részletekben is megegyeztek, ezek szerint jövő nyárig Újpesté a focista. A szerződésről már csak az aláírások hiányoznak.

A ghanai Ralington Didi személyében próbajátékos is érkezett kedden reggel a Szparihoz. A csatár 1983. 09. 06-án született, 186 centi magas és 79 kg. A focista az elmúlt években Olaszországban játszott. 2005. óta a III. osztályban szereplő AS Panormas együttesénél 18 meccsen került a csapatba és 12 gólt lőtt.
Az elkövetkező napokban, hetekben további próbajátékosok is érkezhetnek. Elsősorban csatár és középpályás posztra keres a klub focistákat.