Most jön a harmadik

Kilencedik alkalommal látogat Nyíregyházára élvonalbeli bajnoki mérkőzésre a Vasas. Az angyalföldiek ellen kétszer nyertünk hazai pályán.
Nyíregyháza Spartacus – Vasas
Soproni Liga, 15. forduló
November 24. Szombat, 13.00
Nyíregyháza, Városi Stadion

Kilencedik alkalommal látogat Nyíregyházára élvonalbeli bajnoki mérkőzésre a Vasas. Az angyalföldiek ellen kétszer nyertünk hazai pályán. Az első meccsen (1980.) 1-0-ra győzött a Szpari Pethő góljával, majd 1983. tavaszán Vágó és Halász góljaival 2-0-ra. Egyszer végződött döntetlenre a találkozó, 1992. őszén, akkor Erdei volt a gólszerzőnk. A Vasas ellen hazai pályán még Cséke ( az idősebb), és Lengyel Roland szerzett gólt. Az idén a Liga Kupában idegenben, és itthon is megvertük az őszi utolsó fordulóban érkező vendégeket. Az első Liga Kupa találkozón George háromszor is betalált, míg Szilágyi egyszer, Angyalföldön Rojas fejelte a gólunkat.
Révész Attila elmondta, hogy a cél a győzelem megszerzése a szombati záró fordulóban.
- Ha szombaton a mérkőzés után 21 pontunk lesz, akkor elmondhatjuk, hogy számításainkon felül teljesítettünk. A Vasast kétszer megvertük, most is győznünk kell. A két csapat már jól ismeri egymást. Mindenképpen támadó focit fogunk játszani, mert szükségünk van a győzelemre. Ugyanakkor óvatosnak is kell lennünk, hisz az ellenfelünk kontrái veszélyesek. Sajnos az utolsó bajnokira sérülések miatt is megcsappant a létszámunk, ami a középpályás sor összeállításánál okozhat gondokat.