Nábrádi látogatás
Nábrádra látogat szerdán csapatunk, a helyi klub szíves meghívásának eleget téve, 15 órától jótékonysági meccsre is sor kerül.
Nagy Lajos a Panyolai Elixír-Nábrád megyei másodosztályú csapatának edzője elmondta, hogy számunkra nagy megtiszteltetés az élvonalban szereplő Nyíregyháza Spartacus elleni találkozó.
- Az a célunk, hogy játsszunk egy jó meccset, és nézőink is jól érezzék magukat. Most nem az eredmény a legfontosabb- mondta az edző.
A Szamos parti településen már készülnek a szparisták fogadására. Mint megtudtuk a helyi nyugdíjas klub a mérkőzés után vacsorán látja vendégül a két csapatot, a szakvezetést és a klubvezetőit. A szatmáriak ezúttal is bizonyítják, hogy kitűnő vendéglátók, a vacsora előtt a közeli község messzeföldön híres italával, a Panyolai Elixirrrel kínálják majd játékosainkat. Reméljük az elixir az elnevezéséhez méltóan hat majd további bajnoki szereplésünkre is. A Panyolai Elixirt egyébként az elmúlt napokban tűntették ki nemzetközi díjakkal a bécsi pálinka fesztiválon.
Nagy Elek a nábrádi sportklub elnöke elmondta ők keresték meg klubunkat, hogy egy jótékonysági meccsre meghívják a Szatmárban is kedvelt csapatunkat.
- A Szpari játékosaira itt Szatmárban is sokan kíváncsiak, biztosan sokan ellátogatnak a mérkőzésre, ami szerdán 15 órakor kezdődik. 500 forintért áruljuk a jegyeket, és a bevételt egy Nábrádon működő intézménynek ajánljuk fel. A fogyatékos gyermekek korai fejlesztését biztosító intézetet választottuk, ahol szatmári gyermekeket látnak el- mondta az elnök.
- Az ÉFOÉSZ Szabolcs- Szatmár- Bereg Megyei Egyesülete által fenntartott nábrádi egységbe korai fejlesztésre és fejlesztő felkészítésre járnak a szatmári településeken élő fogyatékkal élő gyermekek- akik autisták és súlyos halmozottan fogyatékosok. A terápiás foglalkozásokon ( általános gyógypedagógiai fejlesztés, logopédiai terápia, gyógytorna, autizmus specifikus terápia, tanácsadás) fogyatékosságuk és életkoruktől függően heti 1,2,3 alkalommal vesznek részt. Az egyéni megsegítésen túl egyéb szolgáltatásokat is végzünk: Támogató szolgálatot működtetünk- melynek feladata: személyi segítés, ügyintézés, tanácsadás, szállító szolgálat. A Fecske szolgálattal pedig a gyermekek felügyeletét oldjuk meg, a családok igényeihez igazodva lakáson ill. intézményünkben. Szabadidős programokat, táborokat szervezünk, kirándulunk és ünnepségeket is rendezünk. Az idén indítottuk el a szülőképzésünket, melyre havi rendszerességgel a szülőkhöz neves szakembereket hívunk meg.
Eszközparkunk elhasználódott és nagyon hiányos ezért szeretnénk, ha fejlesztő és sport eszközökket, játékokkal ajándékoznának meg bennünket- mondta az intézmény vezetője, Nagyné Koncz Mariann.