Nagy izgalommal készült
Varga Krisztián a Fradi elleni győztes meccsen mutatkozhatott be a Szpariban és a magyar NB I-ben. A 19 éves védő Nyírbátorban kezdett focizni. Később családjával a fővárosba költöztek, és akkor a Fradi utánpótlás csapatában folytatta a játékot. Néhány éve visszaköltöztek Nyíregyházára, és akkor került a Nyírsuli utánpótlásába. Először Nyírbátorban, ezt követően Ibrányban játszott felnőtt bajnoki mérkőzésen. Utána visszakerült az NB III-as csapatunkhoz. Tavaly még nem kapott lehetőséget a nagy csapatban, de az idén mindhárom Liga Kupa meccset végig játszotta. Szentes Lázár elégedett lehetett játékosával, hisz a Fradi elleni találkozón a hajrában a pályára küldte Varga Krisztiánt.
- Csütörtökön tudtam meg, hogy a Fradi ellen a keretben leszek. Már attól kezdve nagy izgalommal készültem. Bár nem sejtettem, hogy játék lehetőséget is kapok. A Fradi elleni mérkőzésen fantasztikus hangulat volt a stadionban, a kispadon és a kapu mögött melegítve is éreztük a nagyszerű hangulatot. Őszintén szólva nem számítottam arra, hogy becserél Szentes Lázár. Így még nagyobb élmény volt az utolsó tíz perc, és a lefújás utáni pillanatok, az ünneplés. Azt hiszem mindenki azt reméli titokban, hogy ilyen hangulatú találkozón mutatkozhat be az élvonalban, nekem most sikerült. Nagyszerű érzés volt. Most dolgozok tovább, és remélem, hogy sikerül bekerülnöm a csapatba és sok hasonló élményben lesz részem.