Nagy küzdelem várható a Duna parton
A paksiaknak égetően szükségük van a sikerre, de a Szpari is három pontért megy az erőmű városba. Nagy küzdelem várható.
Labdarúgó Soproni Liga, 6.forduló, augusztus 25. Szombat, 17.30
Paksi FC – Nyíregyháza Spartacus
Paks, játékvezető: Solymosi Péter, asszisztensek: Farkas Balázs, Iványi István
A REAC után a második csapattal találkozunk a Soproni Ligában, amellyel még nem játszottunk korábban élvonalbeli meccset.
A paksiakkal az 1997-98-as NB-I-ben találkoztunk, amikor bajnokok lettek Szatke Zoliék. Ezek az előjelek nem rosszak. Mindkét meccsen 2-0-ra nyert a Szpari. Akkor ősszel játszottunk idehaza ellenük, és Éger öngóljával valamint Capatina találatával győztünk. Tavasszal (1998.) Pakson két hátvédünk Szatke Zoli és Kiss Gyuri talált a kapuba. A nevezettek közül egyedül Éger lesz ott –várhatóan- a szombati meccsen. Ő éppen most töltötte le eltiltását, Tökölié még tart.
Tavaly tizenegyedik helyen végzett vendéglátónk az NB-I-ben. Az idén rosszul kezdődött az idényük, hisz öt vereséget könyvelhetnek el. Így egész biztos, hogy most minden követ megmozgatnak a győzelem érdekében. Edzőjük, Lengyel Ferenc egyenesen ahhoz kötötte maradását a csapatnál, hogy hat pontot szereznek a következő két fordulóban. A héten három játékos Zováth János, Fehér Attila és Balaskó Iván átkerült a junior keretbe. Zováth a négy első fordulóban kezdő volt, Balaskó az első meccsen volt csere.
Szokásunk szerint Tajti József vezetőedzőt kértük, hogy a Paks csapatáról elmondja a legfontosabb tudnivalókat:
- A Vasas – Paks meccset láttam, ami egy igazi kérdőjeles meccs volt. Már 2-0-ra vezetett a Paks, aztán szépített a Vasas, majd tíz emberrel megfordította a mérkőzés állását. Igazából a Vasas helyzet nélkül rúgta az utolsó két gólt. Irányt változtatott a labda a paksiakon, és ezt használták ki mindkétszer.
Ráadásul az eddigi öt vereség után most érthetően, rendcsinálás következett, így nagyon fontos a hazai gárdának a győzelem megszerzése. Rögtön megjegyzem, hogy nekünk legalább olyan fontos, hogy nyerjünk, az itthoni vereség után. Így várhatóan mindkét együttes nagyon motivált lesz, ezért nagy küzdelmet várok.
Nagyon veszélyesek a csatáraik, Horváth Ferenc a kapu előtti kavarodások megoldásának a nagymestere, Márkus kellemetlen, erőszakos ék. A védelmünknek nagyon masszívnak és okosnak kell maradnia. Nem szabad a saját kapunk előtt védekezni, előbbre kell tolni a védőbástyáinkat. Azt is kerülni kell, hogy a kapu közelében szabadrúgásokat harcoljanak ki, mert ebben is veszélyesek.
Mindenesetre én egy lendületes, motivált Szparira számítok a paksi pályán, és ha ez bekövetkezik, akkor elérhetjük a célunkat, az idegenbeli győzelmet.
Paksi FC – Nyíregyháza Spartacus
Paks, játékvezető: Solymosi Péter, asszisztensek: Farkas Balázs, Iványi István
A REAC után a második csapattal találkozunk a Soproni Ligában, amellyel még nem játszottunk korábban élvonalbeli meccset.
A paksiakkal az 1997-98-as NB-I-ben találkoztunk, amikor bajnokok lettek Szatke Zoliék. Ezek az előjelek nem rosszak. Mindkét meccsen 2-0-ra nyert a Szpari. Akkor ősszel játszottunk idehaza ellenük, és Éger öngóljával valamint Capatina találatával győztünk. Tavasszal (1998.) Pakson két hátvédünk Szatke Zoli és Kiss Gyuri talált a kapuba. A nevezettek közül egyedül Éger lesz ott –várhatóan- a szombati meccsen. Ő éppen most töltötte le eltiltását, Tökölié még tart.
Tavaly tizenegyedik helyen végzett vendéglátónk az NB-I-ben. Az idén rosszul kezdődött az idényük, hisz öt vereséget könyvelhetnek el. Így egész biztos, hogy most minden követ megmozgatnak a győzelem érdekében. Edzőjük, Lengyel Ferenc egyenesen ahhoz kötötte maradását a csapatnál, hogy hat pontot szereznek a következő két fordulóban. A héten három játékos Zováth János, Fehér Attila és Balaskó Iván átkerült a junior keretbe. Zováth a négy első fordulóban kezdő volt, Balaskó az első meccsen volt csere.
Szokásunk szerint Tajti József vezetőedzőt kértük, hogy a Paks csapatáról elmondja a legfontosabb tudnivalókat:
- A Vasas – Paks meccset láttam, ami egy igazi kérdőjeles meccs volt. Már 2-0-ra vezetett a Paks, aztán szépített a Vasas, majd tíz emberrel megfordította a mérkőzés állását. Igazából a Vasas helyzet nélkül rúgta az utolsó két gólt. Irányt változtatott a labda a paksiakon, és ezt használták ki mindkétszer.
Ráadásul az eddigi öt vereség után most érthetően, rendcsinálás következett, így nagyon fontos a hazai gárdának a győzelem megszerzése. Rögtön megjegyzem, hogy nekünk legalább olyan fontos, hogy nyerjünk, az itthoni vereség után. Így várhatóan mindkét együttes nagyon motivált lesz, ezért nagy küzdelmet várok.
Nagyon veszélyesek a csatáraik, Horváth Ferenc a kapu előtti kavarodások megoldásának a nagymestere, Márkus kellemetlen, erőszakos ék. A védelmünknek nagyon masszívnak és okosnak kell maradnia. Nem szabad a saját kapunk előtt védekezni, előbbre kell tolni a védőbástyáinkat. Azt is kerülni kell, hogy a kapu közelében szabadrúgásokat harcoljanak ki, mert ebben is veszélyesek.
Mindenesetre én egy lendületes, motivált Szparira számítok a paksi pályán, és ha ez bekövetkezik, akkor elérhetjük a célunkat, az idegenbeli győzelmet.