NB II.-ben folytatja a Szpari -2010.06.02.-

A Profi Liga tulajdonosi tanácsa leszavazta a létszámemelést.

A Profi Liga tulajdonosi tanácsa ma tárgyalta azt az előterjesztést, amely a liga létszámát 18 csapatosra emelte volna. A korábbi hírek szerint az érintett klubok többsége még támogatta a javaslatot. Információnk szerint a mai ülésre sok tulajdonos véleménye megváltozott, és már csak négy klub – Győr, Újpest, Pápa, ZTE- értett egyet az előterjesztéssel. A tulajdonosi tanács korábbi szokásaival ellentétben végül titkos szavazással hozta meg döntését, amely elutasítja a létszámemelést.

 

Megkérdeztük Sziky Gyula klubtulajdonost a döntésről:

- Sok sikert kívánok az NB I.-es csapatoknak, jövőre visszajövünk!

 

A Nyíregyháza Spartacus FC az NB II.-ben folytathatja a küzdelmeket.

A rajt augusztus 14-én lesz a másodosztályban. A felkészülés ennek megfelelően várhatóan június 28-án kezdődik el.

A Szparinak a felkészülést úgy kell megterveznie, hogy a veterán atlétikai Európa-bajnokság miatt július 24-ig sem a stadion füves pályáját, sem a Tiszavasvári úti pályát nem használhatja, és ideiglenesen az öltözőket is át kell adnia. A stadion füves pályájának szokásos nyári felújítására az atlétikai verseny után kerül sor, így azt csak a bajnokság rajtja előtti napokban kezdheti el használni a csapat.

Emiatt a felkészülés nagy részét a Spartacus idegenben tölti majd.