Négyes a Vasasnak
Szpari négy gól rúgott a Vasasnak, Apostu Nyíregyházánmár másodszor teljesített klasszikus mesterhármast! Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu
Nyíregyháza Spartacus - Vasas 4-0 (4-0)
Liga Kupa, A csoport, 10. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion műfüves pálya, 300 néző
V: Gyarmati II (Szalai, Varga)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Goia, Mboussi (Hegedűs, 46.), Cornaci - Odrobéna, Minczér, Lakatos I. (Oláh, 55.), Ramos (Nagy D., 46.) - Jacob (Dosso, 61.), Apostu (Szilágyi, 70.)
Vasas: Borszéki (Tulipán, 79.) - Merczel (Laczkó, 61.), Carapic (Somorjai, 61.), Beliczky, Puljiz (Papucsek, 73.), Katona - Marton, Szűcs, Görgényi, Piller - Mundi (Murányi, 63.)
G.: Jacob, Apostu (3)
Vasas: Borszéki (Tulipán, 79.) - Merczel (Laczkó, 61.), Carapic (Somorjai, 61.), Beliczky, Puljiz (Papucsek, 73.), Katona - Marton, Szűcs, Görgényi, Piller - Mundi (Murányi, 63.)
G.: Jacob, Apostu (3)
A mérkőzés elején mezőnyben folyt a játék, a pálya középsőharmadán, a Szpari a kontrákra épített. A taktia bevált. Jakob első gólja is egy kontrából esett, méghozzá úgy hogy Apostu a félpályánál kapott labdát, majd három felfutó játékosunk kapcsolódott be az akcióba.
A második gól -Apostu szemfülességét dícséri- szögletből esett, de ezt is egy kontra előzte meg.
A harmadik találat is egy kontra volt, ezt a félpályától Apostu oldotta meg. Apostu a mesterhármasra harmadik találatával tette fel a koronát, amihez klasszikus csatárteljesítmény kellett. Goia pontos passzát egyből a kapuba vágta.
A második félidőben változatosabb lett a küzdelem, de a vendégek két nagy lehetőségénél Illyés Dani résen volt. A Szpari játékosai három-négy lehetőséget is elpuskáztak, így az eredmény már nem változott.
Bár a Vasas sok fiatalt szerepeltetett, a négy gól a csapatunk első félidei játékát dícséri. Két gól előtt nagyjából úgy indult az akció, ahogy azt a szakmai stáb az előző napi edzéseken gyakoroltatta. Ezúttal is kiderült, hogy a gyorsaságot sikerült megalapozni az elmúlt hetekben, mindkét Liga Kupa meccsen döntő jelentősége volt ennek.
Révész Attila: - Az első félidőben az történt, amit megbeszéltünk. A második játékrészben a cserékkel már nem sikerült ugyanez, de minden játékosunknak meg kell szoknia ezt a légkört.
Mészöly Géza: - Örülök, hogy tétmeccsen vethettük be a próbajátékosokat, de nem mindegyik tudott bizonyítani. A fiataljaink jól kezdtek, de negyedóra után gólszerzési lehetőségeket kínáltunk a hazaiaknak. A második játékrészben kiegyenlített volt a játék.