Nem lesz váltás -2010.05.02.-

A klubunk vezetői Sziky Gyula vezetésével ma megbeszélést tartottak, amelyen értékelték a csapat teljesítményét, és úgy döntöttek nem változik a szakmai stáb.

A Nyíregyháza Spartacus tulajdonosi köre és a klubvezetői a Kecskemét elleni vereség után megállapították, hogy a bentmaradás lehetősége „matematikai kérdés”. Arra akkor van esélye a Spartacusnak, ha a tabellán ellőttünk álló csapatok eredménytelenek. A vezetőség elvárja, hogy a játékosok és a szakmai stáb az elkövetkező öt fordulóban a legjobb tudásuk szerint teljesítsenek, hogy ha az ellenfelek pontvesztései miatt lehetőség nyílik az előzésre, akkor azzal élni is tudjon a Szpari.

Sziky Gyula honlapunknak elmondta felmerült a váltás lehetősége is, de a vezetés úgy látja, hogy az nem adna annyi új impulzust a csapatnak, amennyi érdemben változtatna az eredményességen. Szentes Lázár vezetőedző és a szakmai stáb továbbra is élvezi a klubvezetők bizalmát. A vezetőedző választotta ki a télen érkező játékosokat, ő készítette fel a csapatot, most az utolsó öt fordulóban nekik - az együttesnek és az edzőknek- közösen kell a maximumot teljesíteni.

Sziky Gyula az értékelést követően a játékosokkal is megbeszélést tartott. Felhívta a focisták figyelmét arra, hogy többségüknek a bajnokság befejezése után nem jár le a kontraktusa. A klubvezetés határozott szándéka, hogy ezeket a szerződési határidőket érvényesíti, ha a csapatnak nem sikerül a bentmaradást kivívnia. Ezen a döntésen akkor változtatnak, ha a játékosok megtartják vagy újra megszerzik a Spartacus első osztályú tagságát.