Nem tudtunk csak a focira koncentrálni

Révész Attila a körülmények ellenére  sem menti fel a játékosait a felelősség alól, és keresi az okát az idegenbeli eredménytelenségnek.

Ezúttal –szándékosan- a mérkőzés után két nappal kértünk értékelést menedzserünktől.

 

Révész Attila:

- Mindenekelőtt szeretnénk leszögezni valamit. A játékvezető ténykedéséről sok mindent elhangzott már, de a mérkőzést nem emiatt, nem csak emiatt veszítettük el. Bármennyire is fogadkoztak a játékosok, hogy ugyanazzal az alázattal, lelkesedéssel játsszunk, mint Nyíregyházán, ebből nem sok minden valósult meg. Szembesülök azzal is, hogy az idegenbeli gyengébb szereplés nem mai keletű jelenség a Szparinál. Nagyon fontos, hogy ezen változtatni tudjunk. Keressük a változtatás lehetőségeit. Még az is elképzelhető, hogy pszichológus segítségét is igénybe vesszük.

Nem szabad felmenteni a csapatot. Ugyanakkor az okokat keresve, a mérkőzés elején több hazai kemény szabálytalanságot nem büntetett kellően a játékvezető. A játékosaink ezt követően sokkal óvatosabban kezdtek focizni, nem vállaltak be kockázatosabb megoldásokat. Azt gondolom, ez is meglátszott a támadásainkon. Ezt a helyzetet nem tudtuk kezelni. Nagyon sok aprónak tűnő, de fontos dolgot kell megtanulnunk, hogy ezeket a helyzeteket jobban kezeljük. Fel kell készülnünk arra is, hogy az ellenfél esetlegesen provokatív viselkedésére megfelelően válaszoljunk. Ilyenkor különösen hiányzik egy vezéregyéniség a csapatból, aki szól a többieknek.

A kevésbé harcos játékunk következménye, hogy a kaposváriak az első adódó lehetőséget kihasználták a góllövésre. Az igazsághoz tartozik, hogy a szögletet megelőző kaposvári beívelés úgy jutott túl az alapvonalon, hogy nem ért bele egyik játékosunk sem.

A félidő hátralévő részében már nem voltunk elég hatékonyak. A szünet után nagyon harcos hangulatban jött ki a csapatunk, úgy éreztem képesek vagyunk egyenlíteni vagy akár fordítani. A második játékrész azonban már kevésbé a fociról szólt. Nagyon sok holtidő volt, bedobások, szabadrúgások. A játékvezető láthatóan megzavarodott, érthetetlen döntéseket hozott. Nem tudtunk ehhez alkalmazkodni és csak a focira koncentrálni.

A kapuban Filip jól teljesített. Perényi és Hegedüs játékát emelhetem ki, ők az átlag fölött teljesítettek. Mboussi teljesítményét lerontja, hogy a végén kiállították. Cornaci kiállítása előtt nem szabálytalankodott, közelről láttam az esetet. Ennek ellenére nincs olyan formában, amit megszoktunk tőle. Zabos Attila sajnos megsérült, ezért nem is tudta folytatni a játékot. Ő nagyon hiányzott a középpályáról. Ramos korábban sem teljesített úgy, mint tavasszal, de a sérülések miatt kénytelen voltam a kezdőbe őt jelölni  Most is rengeteget futott, de roppant haszontalan volt a játéka. Vele mindenképpen tisztázni kell, hogy mi az oka ennek a teljesítmények.

Bárányosnak nagyon jó labdái voltak, labdaszerzésben kevesebbet teljesített. Rajta éreztem, hogy talán óvatosabban focizott, az őt ért rúgás után. Nem a teljesítménye miatt cseréltem le. Átálltunk három csatáros játékra, és amiatt. Lippai Ákos ment be középre a három csatár mögé, mert ő még frissebb volt. Ákos sokat ért labdába, de ritkán tudott előre megindulni. Miskolczi Laci ment, hajtott, küzdött, de volt néhány technikai hibája. Ha kicsit érettebb, még az elején gólt szerezhetett volna. Apostu és Dosso teljesítményével nem voltam elégedett.