Nyert a Szpari Cigándon -2010.07.10.-

A második előkészületi meccsén a Szpari 5-1-re nyert Cigándon.

Cigánd – Nyíregyháza Spartacus 1-5 (0-2)

Cigánd, 200 néző

Vezette: Szemán

 

Nyíregyháza Spartacus: Vojinovic (Dénes, a szünetben) – Lakatos (Miskolczi, a szünetben), Kovasevic, Bodnár, Bosnjak- Pákolicz, Zabos (Minczér, a szünetben), Abdelalli (Szkunc) – Szilágyi (Pólik, a szünetben), Andorka, Homma (Fekete, a szünetben)

Vezetőedző: Brekk János

 

Gólszerző: Csáki I. (75.p.) illetve Pákolicz 2 (48.p., 59.p.), Szilágyi (24.p.), Andorka (29.p.),  Fekete (80.p.)

 

A Szpari már az első tíz percben veszélyes támadásokat vezetett, ezt néhány veszélyes lövés is jelezte. Aztán a 24. percben meg is szerezte a vezetést, Abdelali ívelésére Szilágyi érkezett a hosszú oldalon és közelről a kapuba talált. Öt perc múlva Andorka iratkozott fel a góllövők közé. Ez az akció is Nacimtól indult, ő a bal oldalon futó Homma elé tálalta a játékszert a japán támadó középre játszott, az érkező Andorka a kapuba. Több lehetősége is adódott még a csapatunknak a gólszerzésre, de ezek az első játékrészben kimaradtak. A hazaiak egy veszélyes távoli lövéssel, és pontrúgásokkal –ívelésekkel, szögletekkel- jelezték, hogy nem feltartott kézzel várták a vendégeket.

A szépen kialakított és karbantartott cigándi pályán nagy melegben folytatódott a mérkőzés a második játékrészben, mindkét oldalon több csere is volt a szünetben. A játékrész elején Pákolicz vitte a prímet, aki kétszer is betalált. Ezt követően kicsit leült a mecss, a vendégek egy szabadrúgásból szépítettek. A hajrában Miskolczi szögletét követően Fekete bólintotta a kapuba a labdát.

Abdelalli és Pákolicz is sok tett ezen a meccsen a sikerért, Zabos és Szilágyi is jól teljesített az első játékrészben.

 

Brekk János: - Az első félidőben a támadójátékunkkal elégedett voltam. Úgy látom az előre játékban jól teljesíthetünk. A védelmünket is jól össze kell rakni. Erre lesz alkalmunk a jövő héten, amikor a DVSC és az MTK vegyes csapatai ellen focizunk. Nem bántam volna ha ezek a meccsek egy héttel eltolódtak volna, de így alakult, nem tudunk tenni ellene.

 

A mérkőzésen két próbázó – Pólik Tamás és Szkunc Vjacseszláv - is pályára lépett a Szpariban.

 

- Mindkét játékos ügyes focista, de a kezdőbe még nem tudnák beverekedni magukat. Az idén húsz-huszonkét fős kerettel számolunk, így ebbe az elképzelésbe most mér nem férnek bele. Figyeljük a további szereplésüket, ha sikerül bizonyítaniuk, akkor szívesen várjuk őket vissza a Szpariba- mondta a vezetőedző..