Nyert az NB-III-as csapatunk

Hajdúnánást fogadta az NB-III. Tisza-csoportjában szereplő csapatunk, és 2-1 arányban nyertek.
Nyíregyháza Spartacus – Hajdúnánás 2-1 (0-0)
NB-III. Tisza csoport, 17. Forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, műfüves pálya, 100 néző
Vezette: Jávorszki (Szigetvári, Czeglédi)

Nyíregyháza Spartacus: Tóth N. – Markos, Kántor, Nánási, Deák – Vukadinovic (Bagoly Z., 85.p.), Minczér, Farkas, Lovas (Oláh, 80.p.) – Nagy D. (Anderka, 80.p.), George
Edző: Balogh Zoltán
Hajdúnánás: Balogh Z. – Tar, Boros, Kondora, Bagoly D. – Szemán (Kelemen, 73. P.), Simicskó, Sóvágó, Berényi (Horváth, 82.p.) - Mikita, Harsányi
Játékos-edző: Kondora József
Gólszerző: Vukadinovic, Anderka illetve Mikita
Jók: Deák, Vukadinovic, George, Markos
A Szpari már az első félidőben magához ragadta a kezdeményezést, de a kapu előtt sokat hibáztak a játékosaink az utolsó passzoknál, illetve nem a legjobb pozícióban lévő csatárhoz került a labda, mert Dejan és George rendre egymást keresték. Két nagy gólszerzési lehetőség így is adódott, az egyiket Dejan, a másikat Nagy Dávid puskázta el. Vukadinovic két életerős távoli lövése is csak centikkel kerülte el a kaput. Hasonlóan járt a korábban szparista – az Őze csapat alapembere volt- Kondora Józsi is egy távoli szabadrúgással, ez a lövés is éppen csak elkerülte a kaput.
A második játékrészben a Szpari egy fokozattal magasabb sebességbe kapcsolt. A támadások is átgondoltabbak voltak, többször is nagy helyzetbe kerültek a csatárok, de jobbnál-jobb lehetőségek maradtak ki. Három-négy gól is benne volt a játékban.
Aztán az utolsó tíz percbe sűrűsödött a három gól. Előbb Dejan lőtt 11 méterről, balról a hálóba. Meglepetésre erre érkezett a vendég válasz. Mikita szerzett meg egy a védők mögé lőtt labdát, és jobbról éles szögből emelt a kapuba. A Szpariban maradt erő a válaszra, és Anderka fejelt közelről kapura egy élesen belőtt beadást, amibe Balogh Zoli is beleért, de a labda a hálóban kötött ki.

Balogh Zoltán: - Gólokkal kellett volna nyernünk, helyette a végén izgulni kellett a győzelemért.
Kondora József: - A hajrában a helyzeteit jobban kihasználó Nyíregyháza megérdemelten nyerte a meccset.