Nyíregyháza Spartacus - DVSC-Teva 1-3

A Lokival játszottunk edzőmérkőzést Kemecsén.
Nyíregyháza Spartacus – DVSC-TEVA 1-3 (0-2)

Kemecse, 500 néző, vezette: Veres



Nyíregyháza Spartacus: Máthé (Erdélyi) – Zaleh (Vukadinovic), Bagoly (Sipos), Ambrusz (Zabos), Cornaci – Miskolczi (Lippai), Hegedüs, Minczér (Perényi) – Lippai (Sava) – Lengyel (Krajncz), Szilágyi N. (Újhegyi)

DVSC-TEVA: Balogh – Nagy Z., Bíró (Lucas, Nagy R.), Szűcs, Szatmári – Demjén, Thierry, Gedeon, Czvitkovics - Kerekes (Zsolnai), Rudolf (Szilágyi P.)

Gól: Kerekes (3.), Rudolf (42., 50.), Perényi (51.)

Gólszerzők: Perényi illetve Rudolf 2, Kerekes.


Az első gólt a harmadik percben megszerezte a Loki, Czvitkovics szögletét Kerekes kotorta közelről a hálóba. A Szpari óvatosan focizott, többnyire mezőnyjáték folyt a pályán. A félidő hajrájában, amikor Lippaiék már bátrabban kezdeményeztek, egy a védelem mögé belőtt labdára három debreceni csatár is előnyből rajtolt, és Rudolf Gergely be is lőtta a kapuba a gólt(42. perc).

A második játérészben elején (50. perc) ismét a Lokiban először bemutatkozó Franciaországból hazatért Rudolf lőtt a kapuba. Egy perc múlva érkezett a válasz, Perényi lőtt gólt Baloghnak. A Szpari egyre bátrabban focizott. Ezt két kapufa is jelezte (Cornaci, Zabos), míg egy esetben Balogh mentett bravúrosan lábbal. A hajrában már a nyíregyházi gárda irányította játlékot, de újabb gólt nem sikerült szerezni.


A Szparinál négy védő előtt három középpályás szűrte a támadásokat, Lippai előttük focizott, hogy a két éket helyzetbe hozza. A második félidőben a védelem közepén Hegedüs és Sipos szerepelt, Miskolczi visszament a jobb hátvéd posztjára. A középpályán Vukadinovics, Zabos és Perényi játszott, Lippai helyére Sava érkezett. A csatárokat Krajncz Balázs és és Újhegyi Gábor váltotta. Újhegyi próbajátékra érkezett, a tavalyi bajnokságban Budafokon focizott, előtte Pápán. 1981-ben született, 190cm. A mérkőzés utolsó féórájában Lippai újra pályára lépett -Miskolczit váltotta- ekkortól Perényi játszott jobb hátvédet.


Révész Attila: - A mérkőzés eredménye rosszul alakult számunkra. Már az elején a rögzített helyzetnél nagyot hibáztunk, amiből gólt kaptunk. A csatáraink sem mozogtak igazán jól. A második félidőre változott a játék képe. A támadójátékunk javult, a csatárok visszafelé is mozogtak, és ebből gyors akciók indulhattak. Perényi játéka még most sem győzött meg, ő ennél valószínüleg többre képes, de nincs sok időnk. Újhegyi jól mozgott, az üres területekre befutott. Sipos Tamás belső védőként először játszott a Szpariban, és jól mutatkozott be.
Azt látom, hogy a játékosaink tompák, nem eléggé frissek, de a felkészülésnek ezt a szakaszát sem lehet kihagyni.


Tudósításunk technikai okok miatt késve kerül fel a honlapunkra, amiért szurkolóink megértését kérjük.