Nyitány az Üllői úton
FTC – Nyíregyháza Spartacus
Liga Kupa, A csoport 3. forduló
Budapest, Albert Flórián Stadion
Augusztus 4. kedd, 18.00
Vezeti: Fábián Mihály, asszisztensek: Varga Zsolt Dr., Butkai Zsolt
Mint ismert a Fradival a héten kétszer is találkozunk. Kedden Liga Kupa meccset játszunk az Üllői úton, pénteken a Sóstói úton fogadjuk a zöld-fehér együttest.
A Szpari legutóbb, 2007 áprilisában járt az Üllői úton, ki ne emlékezne az NB II-es bajnokság döntő fontosságú csatájára? Az első félidőben a saját térfelünkön a mélységből kilépő Ambrusz Árpi szerzett meg egy átadást. A labdát a Fradi térfél közepéig vezette, majd Montvai Tiborhoz passzolt, a balról érkező csatárunk a hosszú sarokba rúgta a labdát. A második félidőben Tököli szerezte a Fradi gólját, egy jobbról belőtt labdát juttatott a kapuba. A találatot az eredményjelző alatti fradis táborban „hangrobbanás” követte, de hiába szorongatott a Fradi több gól nem esett. A döntetlen jó esélyt jelentett, hogy a hajrában bajnokesélyes legyen a Szpari. Bár mindkét csapat botlott még a hajráig, de a Szpari tudott élni az eséllyel és aranyérmes lett.
Az akkori csapatokból nem sokan lesznek ott a pályán a keddi összecsapáson, amely a két együttes között első találkozó a Liga Kupa küzdelmei során. Szentes mester vélhetően holnap is tartja magát eddigi szokásához, és a Liga Kupában a nyírségi fiataloknak ad játék és bizonyítási lehetőséget. Így elképzelhető, hogy Szilágyi Norbert egyedüli lesz az a csapatból, aki 2007-ben is részese volt az Üllői úti csatának.
Bobby Davison eddig az alapembereket is szerepeltette a kupában, de nem biztos, hogy ez holnap is így lesz.
Az FTC vezeti a csoportot két győzelmével, a zöldsasok nyertek a KTE és a DVTK ellen. Az öt gólt Ferenczi (3) és Dragóner (2) szerezte.
A Szpari Gól nélküli döntetlennel nyitott a Hedkúti Stadionban, és a hazai pályán két góllal vertük a KTE együttesét.
Fábián májusban Fehérváron bajnokin, fújt Szpari meccsen, előtte Gyirmóton Magyar Kupa meccsen találkozhattunk vele.