Offenzív Szpari az idei szezonban
Péntek délelőtt végre a nap is kisütött, így kellemes körülmények között tréningezett az Újpestre készülő Szpari a Városi Stadion centerpályáján. Az edzést egymás elleni játék, majd a pontrúgások gyakorlása zárta.
A tréninget követően kértük meg Révész Attilát, hogy értékelje a csapat heti munkáját.
„Egész héten az Újpest taktikájának ellenszerét gyakoroltuk a srácokkal. Úgy érzem, hogy bátor támadójátékkal pontokat hozhatunk el Újpestről. Már csak azért is, mert a holnapi ellenfelünk gyengesége a védekezésében rejlik, hiszen több támadószellemű játékosuk is van, akik a védekezésben egyáltalán nem jeleskednek. Ezt kell meglovagolnunk. Úgy érzem fogunk gólt szerezni a holnapi találkozón. Elsősorban azért mert a támadójátékunk sokkal gyorsabbá, dinamikusabbá vált tavaly óta. Persze a védekezésünkben mindenkinek ki kell majd vennie a részét. Mindenféleképpen bátor játékot fogok kérni a játékosoktól holnap. Illetve az egész szezonban, hiszen a mostani pontvadászatban az offenzív játék lesz a csapat alaptaktikája.” - számolt be a heti munkáról a klubmenedzser.
Az újonnan érkezők közül kik kaphatnak szerepet szombaton?
Goia és Belényesi Miki az első perctől a pályán lesz az újak közül. De szóhoz juthat még csereként Apostu és Bárányos, akik fizikailag még nincsenek a toppon. Arra számíthatunk, hogy az elmúlt napokban kisebb sérüléssel bajlódó Dosso nem fogja bírni végigjátszani a meccset.
Megtudhatjuk kik fognak kifutni holnap a pályára?
Természetesen. Lazareanu – Zaleh, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi, Ramos, Zabos, Lippai – Belényesi, Dosso
A jól sikerült szurkolói ankét után, számít arra, hogy sok nyíregyházi szurkoló lesz Újpesten?
Igen, egészen biztos vagyok benne, hogy sokan lesznek. Már nagyon sokan érdeklődtek a klubházban a megyeri úti pálya megközelíthetőségéről. Arról is hallottunk, hogy szeretnék szurkolóink ha megpróbálnánk az újpesti pálya mellett kialakítani egy biztonságos parkolót, mert sokan jönnének autókkal szurkolni nekünk. Természetesen, ahogy kérelem érkezik hozzánk, úgy ezt mindenféleképp megvalósítjuk.
Ha jól értesültem, a tegnapi közös paintballon önt találta el a legtöbb lövés. Hogy érzi magát?
A hátam, a karom és a lábam tele van foltokkal, mert ugyan megnyertük mindkét ütközetünket, csak aztán a játékosok - a sajátjaink is - ellenem fordultak, és kiélvezték most rajtam „a sérelmeiket”. Viszont ebben a játékban is a végeredmény számít, és abban én győztem. A kukoricásba bevetődve, hátulról megkerülve sikerült „kivégeznem” őket. Ezzel együtt valóban én kaptam a legtöbb lövést, de ez teljesen belefért. Remélem a pályán is ilyen jól fogják célba venni az ellenfelek kapuját, ahogy tegnap engem. Remek volt a hangulat, én úgy érzem, hogy egy teljesen egységes, jó szellemű, egymásért küzdeni tudó társaság alkotja a mostani Nyíregyháza Spartacus FC csapatát.