Októberben startol a Liga Kupa

Elkészítették a 2008/2009-es labdarúgó Liga Kupa sorozat csoportbeosztásait.
 

A napokban készítette el a Magyar Labdarúgó Szövetség versenyszervezési osztálya a 2008/2009-es idényre szóló Liga Kupa sorozat csoportbeosztásait. A tavaly életre hívott új kupasorozatban az idén több változást is megfigyelhetünk. Egyrészt növekszik a résztvevő csapatok létszáma, hiszen a 16 élvonalbeli csapat mellett az idei sorozatban 4 másodosztályú gárda ( Vác-Újbuda, Ferencváros, Pécs, Lombard-Pápa) is részt vesz. Másrészt nem hirdetnek külön őszi és tavaszi győztest, hanem a több csapatra és mérkőzésre való tekintettel az október elsején induló őszi szezonban rendezik meg a csoportmeccseket, tavasszal pedig az egyenes kieséses szakasz következik. A 20 résztvevőt négy darab öt csapatos csoportba sorolták. A szövetség honlapján megjelent információk szerint a csoportok pontos menetrendjét szerdán, a Magyar Kupa első fordulójának párosításaival egyetemben készítik el az illetékesek.

A Szpari az „A” jelű kvintettbe került, ahol a tavalyról már jól ismert Debrecen, Diósgyőr és Vasas együttesei mellett a másodosztályú Vác-Újbuda csapatával is meg kell küzdenie a továbbjutásért.

 

A csoportbeosztás:

 

A-csoport: DVSC-TEVA, Diósgyőr, Nyíregyháza Spartacus, Vasas, Vác-Újbuda (NB II)

B-csoport: Győri ETO FC, BFC Siófok, Haladás FC, MTK Budapest, Lombard-Pápa (NB II)

C-csoport: ZTE FC, Újpest FC, Paksi FC, Gabona Trans-Kaposvár, Pécs (NB II)

D-csoport: Budapest Honvéd, FC Fehérvár, REAC, Kecskeméti TE-ERECO, Ferencváros (NB II)

 

A csoportküzdelmek október 1-jén kezdődnek és december 6-án rendezik az utolsó, nyolcadik fordulót.

(forrás: www.mlsz.hu)